Browsing Tag

alfa romeo

Comments Off on ТЕСТ: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4 Launch – Ако Ferrari правеше SUV…

ТЕСТ: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4 Launch – Ако Ferrari правеше SUV…

Поминавме неколку дена со првиот SUV на Alfa Romeo – новиот Stelvio, опремен со 2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 280 коњски сили кон сите четири тркала!

Октомври 13, 2017 Тестови
Comments Off on Вечерно Кино: Возачите на Ferrari F1 тимот зад управувачот на Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Вечерно Кино: Возачите на Ferrari F1 тимот зад управувачот на Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Погледнете како изгледа кога Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen и Antonio Giovinazzi ќе седнат зад воланот на три примероци на Giulia Quadrifoglio!

Септември 04, 2017 Видео
Comments Off on ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 150 Super – Вистински вредности!

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 150 Super – Вистински вредности!

Alfa Romeo се враќа, дами и господа, а ние поминавме неколку денови со новата Giulia опремена со 2.2-литарски турбодизел и ова се нашите впечатоци од

Јули 07, 2017 Тестови
Comments Off on Среќен Роденден: Alfa Romeo наполни 107 години!

Среќен Роденден: Alfa Romeo наполни 107 години!

Легендарниот италијански бренд неодамна со неколку манифестации го прослави својот 107-ми роденден!

Јули 06, 2017 Вести
Comments Off on Во Македонија пристигна првиот SUV на Alfa Romeo – новиот Stelvio!

Во Македонија пристигна првиот SUV на Alfa Romeo – новиот Stelvio!

Првиот SUV на италијанскиот бренд пристигна во салонот на македонскиот импортер на Alfa Romeo!

Јуни 14, 2017 Вести
Comments Off on Alfa Romeo 6C Disco Volante е прекрасен сон за италијански суперавтомобил

Alfa Romeo 6C Disco Volante е прекрасен сон за италијански суперавтомобил

По успешното лансирање на Alfa Romeo Giulia QV, несомнено сите фанови на брендот се во исчекување на нов суперавтомобил – а ова е визијата на

Мај 03, 2017 Концепти
Comments Off on Alfa Romeo во Кина продаде 350 примероци од Giulia за само 33 секунди!

Alfa Romeo во Кина продаде 350 примероци од Giulia за само 33 секунди!

Луксузниот Италијански бренд потпиша стратешко партнерство со Tmall на Alibaba за онлајн рекламирање и продажба на своите автомобили во Кина

Март 23, 2017 Вести
Comments Off on Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

По многу години чекање, брендот Alfa Romeo конечно може да им понуди свој сопствен SUV модел на своите фанови

Февруари 25, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Super Bowl не е толку значаен надвор од границите на САД, но рекламите кои се објавуваат за време на огромниот спортски настан се меѓу најзначајните

Февруари 06, 2017 Видео
Comments Off on Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Giulia – седанот со кој Alfa Romeo сака да се врати на глобалната мапа – пристигна во Македонија!

Декември 16, 2016 Вести
Comments Off on Alfa Romeo и Jeep се јавуваат на должност во италијанската полиција!

Alfa Romeo и Jeep се јавуваат на должност во италијанската полиција!

Италијанската Plica di Stato доби засилување – и тоа во форма на Alfa Romeo Giulia Veloce, Giulietta и Jeep Renegade!

Декември 15, 2016 Вести
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ова е првиот SUV на Alfa Romeo и се вика Stelvio!

ПРЕМИЕРА: Ова е првиот SUV на Alfa Romeo и се вика Stelvio!

Alfa Romeo го претстави својот прв SUV – новиот спортски теренец на италијанскиот бренд се вика Stelvio и ќе може да се добие со истиот

Ноември 16, 2016 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба на Giulia

Париз 2016: Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба на Giulia

На автомобилскиот саем во Париз, Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба од седанот Giulia, која располага со 280 кс и погон на сите четири

Октомври 01, 2016 Новитети
Comments Off on Вечерно Кино: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio поставува нов рекорд на Nurburgring!

Вечерно Кино: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio поставува нов рекорд на Nurburgring!

Новиот седан на Alfa Romeo постави нов рекорд на легендарниот Nurburgring во својата категорија – погледнете како изгледаат 7 минути и 32 секунди маестрално возење!

Септември 08, 2016 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk