Browsing Tag

alfa romeo

Comments Off on Alfa Romeo 6C Disco Volante е прекрасен сон за италијански суперавтомобил

Alfa Romeo 6C Disco Volante е прекрасен сон за италијански суперавтомобил

По успешното лансирање на Alfa Romeo Giulia QV, несомнено сите фанови на брендот се во исчекување на нов суперавтомобил – а ова е визијата на

Мај 03, 2017 Концепти
Comments Off on Alfa Romeo во Кина продаде 350 примероци од Giulia за само 33 секунди!

Alfa Romeo во Кина продаде 350 примероци од Giulia за само 33 секунди!

Луксузниот Италијански бренд потпиша стратешко партнерство со Tmall на Alibaba за онлајн рекламирање и продажба на своите автомобили во Кина

Март 23, 2017 Вести
Comments Off on Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

По многу години чекање, брендот Alfa Romeo конечно може да им понуди свој сопствен SUV модел на своите фанови

Февруари 25, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Super Bowl не е толку значаен надвор од границите на САД, но рекламите кои се објавуваат за време на огромниот спортски настан се меѓу најзначајните

Февруари 06, 2017 Видео
Comments Off on Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Giulia – седанот со кој Alfa Romeo сака да се врати на глобалната мапа – пристигна во Македонија!

Декември 16, 2016 Вести
Comments Off on Alfa Romeo и Jeep се јавуваат на должност во италијанската полиција!

Alfa Romeo и Jeep се јавуваат на должност во италијанската полиција!

Италијанската Plica di Stato доби засилување – и тоа во форма на Alfa Romeo Giulia Veloce, Giulietta и Jeep Renegade!

Декември 15, 2016 Вести
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ова е првиот SUV на Alfa Romeo и се вика Stelvio!

ПРЕМИЕРА: Ова е првиот SUV на Alfa Romeo и се вика Stelvio!

Alfa Romeo го претстави својот прв SUV – новиот спортски теренец на италијанскиот бренд се вика Stelvio и ќе може да се добие со истиот

Ноември 16, 2016 Новитети
Comments Off on Париз 2016: Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба на Giulia

Париз 2016: Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба на Giulia

На автомобилскиот саем во Париз, Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба од седанот Giulia, која располага со 280 кс и погон на сите четири

Октомври 01, 2016 Новитети
Comments Off on Вечерно Кино: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio поставува нов рекорд на Nurburgring!

Вечерно Кино: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio поставува нов рекорд на Nurburgring!

Новиот седан на Alfa Romeo постави нов рекорд на легендарниот Nurburgring во својата категорија – погледнете како изгледаат 7 минути и 32 секунди маестрално возење!

Септември 08, 2016 Видео
Comments Off on Alfa Romeo Furia ја разгорува страста за Cuore Sportivo суперавтомобил

Alfa Romeo Furia ја разгорува страста за Cuore Sportivo суперавтомобил

Alfa Romeo моментално нема суперавтомобил во својата гама, а токму тоа го предизвика Полскиот дизајнер „Breshke Design“ да ја прикаже својата визија за иден спортски знаменосец на брендот

Јули 20, 2016 Концепти
Comments Off on Вечерно Кино: Новата Alfa Romeo Giulia во движење!

Вечерно Кино: Новата Alfa Romeo Giulia во движење!

Alfa Romeo започна со продажба на новиот седан наречен Giulia во Европа и објави официјални видеа за промоција на автомобилот

Мај 16, 2016 Видео
Comments Off on Новата Alfa Romeo Giulia QV е веќе дел од италијанската полиција

Новата Alfa Romeo Giulia QV е веќе дел од италијанската полиција

Карабиниерите – високиот оддел од Италијанската полиција кој се занимава со посериозниот криминал – добија засилување во форма на новата Alfa Romeo Giulia

Мај 09, 2016 Вести
Comments Off on Првата Alfa Romeo Giulia излезе од производствената лента!

Првата Alfa Romeo Giulia излезе од производствената лента!

Првите сериски примероци од Alfa Romeo Giulia го напуштија производствениот погон од Cassino фабриката на FCA во Италија

Април 22, 2016 Новитети
Comments Off on Повеќе информации за новата Alfa Romeo Giulia

Повеќе информации за новата Alfa Romeo Giulia

Секој автомобилски фан знае дека Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio е најбрзиот седан со четири врати на Нирбуринг, благодарение на поставеното време од 7 минути и

Март 11, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk