Comments Off on Утринска Гимнастика – Mercedes-Benz C63 AMG Black

Утринска Гимнастика – Mercedes-Benz C63 AMG Black

Black моделите се екстремна верзија на веќе-екстремните AMG модели на Мерцедес. За убав почеток на утрово ви го нудиме C63 AMG Black низ слики и

16 Ноември, 2011 Видео
Comments Off on Volkswagen Amarok – Бизнис и задоволство во заедничко пакување.

Volkswagen Amarok – Бизнис и задоволство во заедничко пакување.

Кога за прв пат слушнавме дека производителот на народни автомобили ќе проба да им ги измеша конците на веќе поставените и докажани модели од оваа

15 Ноември, 2011 Тестови
Comments Off on Ford Mustang Shelby GT500 – 650 коњски сили и 200 милји на час!

Ford Mustang Shelby GT500 – 650 коњски сили и 200 милји на час!

Aмериканците одлично ја продолжуваат традицијата на мускулестите возила – овој пат со Мустанг со цели 650 коњски сили!

15 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Грдичко, грдичко, ама техничарче

Грдичко, грдичко, ама техничарче

Можеби новата генерација на серијата 1 на BMW ќе има потешкотии да ги задржи погледите на случајните минувачи и да разбуди убави емоции во нив,

15 Ноември, 2011 Вести
Comments Off on Opel Astra OPC – Повторно помоќна од конкуренцијата!

Opel Astra OPC – Повторно помоќна од конкуренцијата!

Промовирана пред неколку дена, Opel Astra OPC најавува одлични перформанси – а за тоа е ќе биде задолжен турбо моторот со 280 коњски сили!

14 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Звуците на новиот BMW M5

Утринска Гимнастика: Звуците на новиот BMW M5

Додека го пиете утринското кафе, ви препорачуваме да го видите (и уште поважно, да го слушнете) новото BMW M5!

14 Ноември, 2011 Видео
Comments Off on Hyundai со нова верзија на Genesis Coupe – Уште податоци!

Hyundai со нова верзија на Genesis Coupe – Уште податоци!

Hyundai објави повеќе детали за фејслифтираниот Genesis Coupe. Најважните бројки се следните – V6 со 350 коњски сили и 2.0Т со 275!

13 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Ретроспектива: GYMKHANA

Ретроспектива: GYMKHANA

Сигурно сите сте ги виделе GYMKHANA видеата на налудничавиот Ken Block. Бидејќи е Недела, а надвор е ладно, ви нудиме една ретроспектива на неговите лудории

13 Ноември, 2011 Видео
Comments Off on CARclub го прослави првиот роденден!

CARclub го прослави првиот роденден!

Во петокот вечер, CARclub скромно го прослави својот прв роденден! Членовите кои дојдоа од многу градови низ Македонија направија одлична атмосфера, и забавата нема набргу

13 Ноември, 2011 CARclub Новости
Comments Off on Brabus 800 прикажан во Дубаи!

Brabus 800 прикажан во Дубаи!

Brabus не е познат по своите скромни бројки, па така е и сега – 800 коњски сили, 1100 нм, 3.9 секунди и 350 километри на

12 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Добредојдовте на нашиот портал!

Добредојдовте на нашиот портал!

Една година, 840 членови, 1600 теми и 110000 мислења подоцна, пораснавме! Огромна чест ни е да Ви го претставиме нашиот нов портал и да ве

11 Ноември, 2011 CARclub Новости
Comments Off on Најдобри патишта за возење – Козјак со SEAT LEON Cupra R!

Најдобри патишта за возење – Козјак со SEAT LEON Cupra R!

Ја имавме привилегијата да го повозиме Seat Leon Cupra R и решивме со него да ја започнеме потрагата по најдобрите патишта за возење во Македонија.

11 Ноември, 2011 Тестови
Comments Off on Porsche 911 Carrera 4S

Porsche 911 Carrera 4S

Имавме шанса да се дружиме со еден прекрасен автомобил – Porsche 911 Carrera 4S. Одличен автомобил кој го заслужува нашето (и ваше внимание), па ви

11 Ноември, 2011 Галерии
Comments Off on Small Sports EV & AC-X – Honda на салонот во Токио!

Small Sports EV & AC-X – Honda на салонот во Токио!

Honda со два нови концепти во Токио – спортскиот Small Sports EV како и хибридниот AC-X концепт!

10 Ноември, 2011 Концепти
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk