Comments Off on Matte финиш… Бидејќи така треба!

Matte финиш… Бидејќи така треба!

Баш кога си помисливте дека „металик“ бојата на вашето милениче изгледа кул, трендовите се менуваат… На ред е „мат“ финиш, или „боја без сјај“

26 Декември, 2011 Новитети
Comments Off on Колку е навистина брз овој „бик“?

Колку е навистина брз овој „бик“?

Па добро, знаевме дека е навистина брз… Но, не знаевме колку… Резултатите од овој тест ги изненадија и инженерите на Lamborghini!

26 Декември, 2011 Видео
Comments Off on BMW Manhart Racing MH3 V8 RS Clubsport

BMW Manhart Racing MH3 V8 RS Clubsport

Што добивате кога ќе направите комбинација од сегашниот M3, со 4.4 литарскиот турбо мотор од X5M и X6M? Одговорот е лесен – ова портокалово чудовиште!

25 Декември, 2011 Тјунинг
Comments Off on Mercedes E300 & E400 BlueTEC Hybrid

Mercedes E300 & E400 BlueTEC Hybrid

Ќе признаеме од самиот почеток дека не сме големи фанови на хибридните возила.. Но кога нешто е навистина импресивно, мораме да го споделиме со вас!

24 Декември, 2011 Новитети
Comments Off on Hennessey 2013 HPE800 Twin Turbo Jeep Grand Cherokee SRT8

Hennessey 2013 HPE800 Twin Turbo Jeep Grand Cherokee SRT8

Го прочитавте сето тоа? Одлично, сега да ви објасниме за што всушност станува збор!

23 Декември, 2011 Новитети
Comments Off on Citroën DS5 и Конкорд – одлична комбинација!

Citroën DS5 и Конкорд – одлична комбинација!

Французите секогаш на многу специфичен начин го разбирале луксузот, а комбинацијата од новиот Француски кросовер и Британско-Францускиот суперсоничен авион едноставно.. одговара!

23 Декември, 2011 Галерии
Comments Off on Lexus LF-LC Хибридно Спортско Купе

Lexus LF-LC Хибридно Спортско Купе

Откако се појавија неколку нецелосни фотографии, сега го гледаме новото LF-LC хибридно купе на Lexus во своето целосно издание!

22 Декември, 2011 Концепти
Comments Off on Faralli & Mazzanti Evantra – Нешто ново!

Faralli & Mazzanti Evantra – Нешто ново!

Од време на време има денови кога ќе видиме нешто навистина ново, и навистина ќе се изненадиме. F&M Evantra е нешто навистина ново, а денес

22 Декември, 2011 Новитети
Comments Off on Дизајнот на новиот BMW 3-Series

Дизајнот на новиот BMW 3-Series

Серијата 3 на BMW секогаш била своевиден стандард во класата. Одличното управување, привлечниот дизајн и престижната значка секогаш ги привлекувале купувачите. За подобро да ја

21 Декември, 2011 Видео
Comments Off on Audi A1 Quattro – Џебна ракета!

Audi A1 Quattro – Џебна ракета!

Откако го негираше постоењето на овој модел, Audi денес и официјално го претстави A1 Quattro. Моќноста како и ситните визуелни детали силно не потсетуваат на

21 Декември, 2011 Новитети
Comments Off on Toyota NS4 – Нов хибриден концепт за Детроит!

Toyota NS4 – Нов хибриден концепт за Детроит!

Toyota го најави NS4 – нивниот нов концепт кој треба да се појави на автомобилскиот салон во Детроит

20 Декември, 2011 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Pagani Huayra

Утринска Гимнастика: Pagani Huayra

Pagani Huayra е еден од оние автомобили кои се навистина уникатни и каде што автомобилот е со иста мера возило, но и уметничко дело. Погледнете

20 Декември, 2011 Видео
Comments Off on Donkervoort D8 GTO – Што по ѓаволите е ова?

Donkervoort D8 GTO – Што по ѓаволите е ова?

Donkervoort Automobilen е Холандска компанија која произведува навистина уникатни автомобили. Колку уникатни? Сликите кажуваат самите!

19 Декември, 2011 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Akrapovič Lamborghini Gallardo

Утринска Гимнастика: Akrapovič Lamborghini Gallardo

Навистина сме фанови на Lamborghini Gallardo. Неговиот изглед и монструозниот V10 атмосферски мотор го прават еден од најналудничавите суперспортски автомобили на планетата… Но секогаш може

19 Декември, 2011 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk