Comments Off on Премиера: Peugeot 208

Премиера: Peugeot 208

Пред неколку дена Peugeot премиерно го покажа новиот конкурент во класата на мали автомобили. Да му посакаме добредојде на 208!

20 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Скици од новиот Volvo XC90 се појавија на Интернет!

Скици од новиот Volvo XC90 се појавија на Интернет!

Се појавија првите скици од наследникот на успешниот теренец на Volvo – XC90!

19 Ноември, 2011 Концепти
Comments Off on Утринска Гимнастика: Porsche Panamera GTS

Утринска Гимнастика: Porsche Panamera GTS

Пред неколку дена ви прикажавме фотографии во живо од новата изведба на седанот на Porsche, а денес ви прикажуваме видео!

19 Ноември, 2011 Видео
Comments Off on WRC 2011: Осма титула за Sebastien Loeb!

WRC 2011: Осма титула за Sebastien Loeb!

Летечкиот французин повторно ги докажа своите квалитети, овој пат со новиот рекорд – 8 шампионски титули!

18 Ноември, 2011 Спорт
Comments Off on Ексклузивно: Фотографии од Дејан Соколовски за CARclub.mk!

Ексклузивно: Фотографии од Дејан Соколовски за CARclub.mk!

Дејан Соколовски веќе неколку години професионално се занимава со автомобилска фотографија. Погледнете некои од неговите најдобри фотографии!

18 Ноември, 2011 Галерии
Comments Off on Lord Vader, your transport has arrived. Го претставуваме NISSAN JUKE R!

Lord Vader, your transport has arrived. Го претставуваме NISSAN JUKE R!

Понекогаш налудничавите експерименти знаат навистина да не израдуваат. Што мислите за Nissan Juke со механика од моќниот GTR? Интересно, нели

17 Ноември, 2011 Концепти
Comments Off on Lamborghini Gallardo LP550-2 Spyder

Lamborghini Gallardo LP550-2 Spyder

Од време на време Lamborghini знае да избега од формулата за погон на сите четири тркала. Ова е такво изненадување!

17 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on LA Auto Show 2011 – Jaguar C-X16 Concept, Porsche Panamera GTS, Volkswagen Passat CC

LA Auto Show 2011 – Jaguar C-X16 Concept, Porsche Panamera GTS, Volkswagen Passat CC

Во моментов се одржува годинешниот авто салон во Los Angeles, а ние ви нудиме прв дел фотографии од најновите и најинтересни модели!

17 Ноември, 2011 Галерии
Comments Off on Fiat 500 Abarth – Многу моќност во мало пакување!

Fiat 500 Abarth – Многу моќност во мало пакување!

Италијанскиот производител ја започна инвазијата на Американскиот континент, а нивното ново оружје е Fiat 500 Abarth!

16 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Subaru BRZ STI – Вториот од браќата

Subaru BRZ STI – Вториот од браќата

Веќе многу сме виделе за Toyota FT86, но многу малку за Subaru BRZ – вториот од „збратимените“ модели на двата Јапонски производители

16 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика – Mercedes-Benz C63 AMG Black

Утринска Гимнастика – Mercedes-Benz C63 AMG Black

Black моделите се екстремна верзија на веќе-екстремните AMG модели на Мерцедес. За убав почеток на утрово ви го нудиме C63 AMG Black низ слики и

16 Ноември, 2011 Видео
Comments Off on Volkswagen Amarok – Бизнис и задоволство во заедничко пакување.

Volkswagen Amarok – Бизнис и задоволство во заедничко пакување.

Кога за прв пат слушнавме дека производителот на народни автомобили ќе проба да им ги измеша конците на веќе поставените и докажани модели од оваа

15 Ноември, 2011 Тестови
Comments Off on Ford Mustang Shelby GT500 – 650 коњски сили и 200 милји на час!

Ford Mustang Shelby GT500 – 650 коњски сили и 200 милји на час!

Aмериканците одлично ја продолжуваат традицијата на мускулестите возила – овој пат со Мустанг со цели 650 коњски сили!

15 Ноември, 2011 Новитети
Comments Off on Грдичко, грдичко, ама техничарче

Грдичко, грдичко, ама техничарче

Можеби новата генерација на серијата 1 на BMW ќе има потешкотии да ги задржи погледите на случајните минувачи и да разбуди убави емоции во нив,

15 Ноември, 2011 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk