Comments Off on Официјално: Новиот BMW M3 CS – повеќе сила, помала тежина, лимитирано производство!

Официјално: Новиот BMW M3 CS – повеќе сила, помала тежина, лимитирано производство!

Баварскиот производител претстави нова лимитирана серија од само 1200 примероци од BMW M3, која доаѓа со 453 коњски сили и 50 килограми помала тежина –

09 Ноември, 2017 Новитети
Comments Off on Manhart создаде своја RS500 изведба од новиот Audi RS5 Coupe

Manhart создаде своја RS500 изведба од новиот Audi RS5 Coupe

Германскиот тјунер ги подобри перформансите и го дотера изгледот на новиот Audi RS5 Coupe, а пакетот го нарече

08 Ноември, 2017 Тјунинг
Comments Off on Lamborghini Terzo Millennio – Иднината според Lamborghini и MIT!

Lamborghini Terzo Millennio – Иднината според Lamborghini и MIT!

Во соработка со легендарниот Massachusetts Institute of Technology, италијанскиот производител подготви концепт кој е дизајниран за третиот милениум и ја најавува иднината на Lamborghini!

07 Ноември, 2017 Концепти
Comments Off on Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Koenigsegg Agera RS постигна просечна брзина од 444.6 км/ч во текот на двете возења кои беа направени во спротивни насоки според барањата на Guinness

07 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Peugeot цели кон уште една победа во Dakar пред да се повлече

Peugeot цели кон уште една победа во Dakar пред да се повлече

Peugeot е моментално во победничка серија во Dakar Rally. Ја освои титулата во 2016 и 2017, а сега ја напаѓа третата – но тоа ќе

06 Ноември, 2017 Спорт
Comments Off on Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките заштитни шлемови!

Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките заштитни шлемови!

За денешново утро ви подготвивме расонување со поглед кон еволуцијата на тркачките кациги – кои забележаa огромен напредок низ годините

06 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Новиот Mercedes-Benz A-Class уловен без речиси никаква камуфлажа

Новиот Mercedes-Benz A-Class уловен без речиси никаква камуфлажа

На 6 месеци пред нејзиното официјално претставување, магазинот AutoEvolution улови фотографии од претстојната генерација на компактната A-Class во хечбек и седан изведба

03 Ноември, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките волани од Формула 1!

Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките волани од Формула 1!

Donut Media во соработка со Racing Hall of Fame Collection ни ја прикажуваат еволуцијата на тркачките волани на најпознатите возачи во историјата на Формула

03 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Hyundai го најави екстремно-економичниот Ioniq пред неколку недели, а сега и официјално го претстави HyperEconiq Ioniq кој троши само 2.8 лири бензин на 100 километри!

02 Ноември, 2017 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: The Grand Tour се враќа на 8ми Декември!

Утринска Гимнастика: The Grand Tour се враќа на 8ми Декември!

Clarkson, Hammond и Captain Slow се враќаат – втората сезона на нивното спектакуларно шоу The Grand Tour ќе започне на 8ми Декември – еве го

02 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Ford нè кани на Син Петок со Синиот Овал

Ford нè кани на Син Петок со Синиот Овал

Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс нè канат сите нас овој петок да го посетиме нивниот салон за настанот наречен Blue Friday!

01 Ноември, 2017 Вести
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 308 1.6 BlueHDI 100 Active – Ако не е расипано, не го поправај!

ТЕСТ: Peugeot 308 1.6 BlueHDI 100 Active – Ако не е расипано, не го поправај!

Францускиот производител неодамна го освежи добро-познатиот 308 – му даде нов лик и неколку нови технологии – а ние имавме можност да поминеме неколку дена

01 Ноември, 2017 Тестови
Comments Off on Toyota на SEMA претстави екстремен C-HR R-Tuned со 600 коњски сили!

Toyota на SEMA претстави екстремен C-HR R-Tuned со 600 коњски сили!

Темелно-преработениот Toyota C-HR низ екстремни модификации станува вистинско тркачко оружје со 600 коњски сили и екстремен аеро-пакет!

01 Ноември, 2017 Тјунинг
Comments Off on BMW M3 слави 30 години на американскиот пазар!

BMW M3 слави 30 години на американскиот пазар!

Со специјалниот M3 30 Years American Edition, BMW го прославува јубилејот од 30 години на легендарниот модел на американскиот пазар

31 Октомври, 2017 Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk