Comments Off on Премиера: Audi RS4 напаѓа со 450 коњски сили и забрзува „до стотка“ за 4.1 секунда!

Премиера: Audi RS4 напаѓа со 450 коњски сили и забрзува „до стотка“ за 4.1 секунда!

Audi ја претстави најновата генерација на својот супер-караван кој ја носи ознаката RS4 – и сега може да се пофали со дури 450 коњски сили!

12 Септември, 2017 Новитети
Comments Off on Официјална премиера на новиот Mercedes-Benz Concept EQA на Славче Таневски

Официјална премиера на новиот Mercedes-Benz Concept EQA на Славче Таневски

Концептот за нов електричен хечбек на Mercedes-Benz – позади кој стои македонскиот дизајнер Славче Таневски – официјално беше претставен во Франкфурт!

12 Септември, 2017 Концепти
Comments Off on Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Со освежениот електричен концепт, Volkswagen го најавува серискиот електричен автомобил кој се очекува на пазарот за само три години

12 Септември, 2017 Концепти
Comments Off on Премиера: Новиот Renaultsport Megane RS доаѓа со 285 коњски сили!

Премиера: Новиот Renaultsport Megane RS доаѓа со 285 коњски сили!

По многу најави, спортската дивизија на Renault ја претстави својата верзија на Megane која носи 1.8-литарски турбо-бензинец кој испорачува 280 коњски сили и 390 Nm

12 Септември, 2017 Новитети
Comments Off on Новото Volvo XC60 официјално промовирано во Македонија

Новото Volvo XC60 официјално промовирано во Македонија

XC60 не само што е еден од најпопуларните модели на Volvo, туку е најпродаван автомобил во својата класа – и бестселерот на Volvo денес беше

12 Септември, 2017 Вести
Comments Off on Освежениот Ford Mustang пристигна и во Европа

Освежениот Ford Mustang пристигна и во Европа

Во Јануари оваа година, Ford го претстави обновениот Mustang на Северно Американскиот пазар, а сега е подготвен да биде лансиран и во Европа

12 Септември, 2017 Новитети
Comments Off on Audi ги таргетира вистинските ентузијасти со R8 RWS!

Audi ги таргетира вистинските ентузијасти со R8 RWS!

Германскиот бренд го откри новиот член на R8 гамата – лимитираната RWS едиција која во превод означува „серија со заден погон“

12 Септември, 2017 Новитети
Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Mercedes-AMG конечно го претстави монструозниот Project One

ОФИЦИЈАЛНО: Mercedes-AMG конечно го претстави монструозниот Project One

Конечно, пред стартот на Франкфуртското Ауто Шоу, Mercedes-AMG го претстави својот хипер-автомобил кој се вика Project One и може да постигне 200 километри на час

11 Септември, 2017 Новитети
Comments Off on Bugatti Chiron и Juan Pablo Montoya поставија светски рекорд за 0-400-0 километри на час!

Bugatti Chiron и Juan Pablo Montoya поставија светски рекорд за 0-400-0 километри на час!

Мега-автомобилот на Bugatti и наследникот на легендарниот Veyron – новиот Chiron – започна со поставување на рекорди!

11 Септември, 2017 Вести
Comments Off on Audi се подготвува за сериозен настап во Франкфурт

Audi се подготвува за сериозен настап во Франкфурт

Германскиот бренд во Франкфурт ќе прикаже неколку различни новитети – новиот А8 ќе ја има својата саемска премиера, но ќе дебитираат и новиот RS4, R8

11 Септември, 2017 Вести
Comments Off on Последниот примерок на LaFerrari Aperta се продаде за 8.3 милиони евра!

Последниот примерок на LaFerrari Aperta се продаде за 8.3 милиони евра!

Последниот произведен примерок на LaFerrari Aperta беше наменет да биде продаден во добротворни цели – и привлече цена од дури 8.3 милиони евра!

11 Септември, 2017 Вести
Comments Off on BMW Alpina D5 S е најбрзиот турбодизел на планетата!

BMW Alpina D5 S е најбрзиот турбодизел на планетата!

Тјунерот за автомобилите на BMW тврди дека новиот D5 S е најбрзиот турбодизел кој во моментов се продава

10 Септември, 2017 Тјунинг
Comments Off on РСБСП: 91 жртва на македонските патишта во првите 8 месеци од оваа година

РСБСП: 91 жртва на македонските патишта во првите 8 месеци од оваа година

Според статистиките кои ги добивме од Републичкиот Совет за Безбедност на Сообраќајот на Патиштата, во првите 8 месеци оваа година има 91 жртва на македонските

08 Септември, 2017 Вести
Comments Off on TVR се враќа на сцената со нов, хај-тек, супер-лесен Griffith!

TVR се враќа на сцената со нов, хај-тек, супер-лесен Griffith!

Легендарниот британски производител TVR се враќа на сцената со нов автомобил – кој на голема врата ја најавува новата, хај-тек иднина на брендот!

08 Септември, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk