Comments Off on Volkswagen Golf GTI Cabriolet – Први официјални фотографии!

Volkswagen Golf GTI Cabriolet – Први официјални фотографии!

Фановите на еден од најдобрите „жешки“ хечбек-возила од годинава ќе можат да уживаат во него и под отворено небо! Да му посакаме добредојде на Golf

29 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on Jaguar XF Sportbrake – Практичен Луксуз!

Jaguar XF Sportbrake – Практичен Луксуз!

Вистинските познавачи знаат кои се предностите на едно „караван“ возило, а знаат и што значи Jaguar во автомобилскиот свет. Зошто тие две работи да не

29 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on Citroen DS3 Racing S. Loeb Limited Edition

Citroen DS3 Racing S. Loeb Limited Edition

Неколку дена пред саемот во Женева, Citroen го прикажа и DS3 Racing S. Loeb Limited Edition кој е своевидна прослава за рекордните 8 титули на

28 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on Први фотографии од Kia K9!

Први фотографии од Kia K9!

KIA ги прикажа првите официјални фотографии од нивниот нов луксузен седан – големиот KIA K9!

28 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on Pininfarina Cambiano Coupe – Купе од едната страна, седан од другата!

Pininfarina Cambiano Coupe – Купе од едната страна, седан од другата!

Кога Италијанските дизајнери од Pininfarina ќе прикажат нешто ново, тоа секогаш привлекува внимание. Токму тоа е случајот и со Cambiano концептот!

28 Февруари, 2012 Концепти
Comments Off on Повторно поскапување на горивата!

Повторно поскапување на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика само што ги објави новите цени на горивата, кои се покачуваат во просек за 4.14 проценти!

27 Февруари, 2012 Вести
Comments Off on Први фотографии и видеа од Volvo V40!

Први фотографии и видеа од Volvo V40!

Новиот натпреварувач на Volvo во класата на луксузни компактни хечбекови е пред нас. Дали го има она што е потребно да се пробие меѓу конкуренцијата

27 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on Infiniti Emerg-E Concept – Електричната иднина на Infiniti!

Infiniti Emerg-E Concept – Електричната иднина на Infiniti!

Новиот Emerg-E концепт на луксузната дивизија на Nissan е очигледно инспириран од високата технологија, а судејќи по најавите, токму тоа и ќе го придвижува!

26 Февруари, 2012 Концепти
Comments Off on Range Rover Evoque Convertible

Range Rover Evoque Convertible

Range Rover Evoque уште од самиот старт се покажува како успешен модел на Британскиот бренд – сега, покрај моделите со три и пет врати, компанијата

25 Февруари, 2012 Концепти
Comments Off on Bertone Nuccio – во чест на Giuseppe ‘Nuccio’ Bertone!

Bertone Nuccio – во чест на Giuseppe ‘Nuccio’ Bertone!

Nuccio го носи името на синот на основачот на компанијата – Giuseppe ‘Nuccio’ Bertone и ќе го видиме за неколку дена во Женева!

25 Февруари, 2012 Концепти
Comments Off on Citroen DS4 Racing – Нов урбан тркач!

Citroen DS4 Racing – Нов урбан тркач!

Утринава Citroen го прикажа новиот DS4 Racing! Судејќи по одличниот DS3R, најавите за 1.6-литарски турбомотор навиен на 250 коњски сили и визуелните доработки, ова ќе

24 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on И Fiat групацијата подготвена за Женева

И Fiat групацијата подготвена за Женева

Како што се доближува стартот на авто-салонот во Женева, гледаме дека сите производители се подготвуваат за големиот настан – а секако, големо присуство ќе имаат

24 Февруари, 2012 Новитети
Comments Off on SAAB – Ретроспектива и збогување..

SAAB – Ретроспектива и збогување..

Бидејќи навистина го сакаме SAAB, решивме да направиме една ретроспектива на неговата историја, која верувајте е навистина уникатна и интересна!

23 Февруари, 2012 Времеплов
Comments Off on Протекоа фотографии од новата генерација Audi A3!

Протекоа фотографии од новата генерација Audi A3!

Неколку фотографии кои целосно го покажуваат дизајнот на новиот Audi A3 „протекоа“ на Интернет, само неколку дена пред почетокот на Geneva Motor Show на 8ми

23 Февруари, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk