Comments Off on MINI Baker Street & Mini Bayswater – Во чест на Олимписките игри!

MINI Baker Street & Mini Bayswater – Во чест на Олимписките игри!

Во чест на Олимписките игри кои годинава ќе се одржуваат во Лондон, MINI најави две специјални едиции од нивните Cooper и Cooper S модели!

21 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Модерна верзија на Alfa Romeo Giulia GTA!

Модерна верзија на Alfa Romeo Giulia GTA!

Францускиот дизајнер Vincent Montreuil кој е еден од следбениците на марката, замислил како би можела модерната Giulia GTA да изгледа. Нам ни изгледа одлично!

20 Јануари, 2012 Концепти
Comments Off on Mercedes B – Еволуција во вистинската насока!

Mercedes B – Еволуција во вистинската насока!

Минатата B-Klasse имаше некои компромиси, кои им дозволија на критичарите да кажат дека тој автомобил не беше вистински Мерцедес. Германците ја научија лекцијата, и овој

20 Јануари, 2012 Тестови
Comments Off on Porsche Cayman S Facebook Special

Porsche Cayman S Facebook Special

Фан-страницата на Porsche на Facebook доби 2.000.000 обожаватели – и за да го прослави тоа, Porsche направи Cayman S со лицата на сите свои обожаватели!

19 Јануари, 2012 Вести
Comments Off on Наскоро: 18-тата сезона од Top Gear!

Наскоро: 18-тата сезона од Top Gear!

Момците од ултра-популарниот Top Gear ја најавуваат 18-тата сезона. Погледнете што можеме да очекуваме!

18 Јануари, 2012 Видео
Comments Off on Мега-галерија: Chevrolet Camaro ZL1

Мега-галерија: Chevrolet Camaro ZL1

Најмоќното Camaro досега произведено добива компресорски, 6.2-литарски V8, кој испорачува 580 коњски сили и 754 Nm вртежен момент!

18 Јануари, 2012 Галерии
Comments Off on Dacia Lodgy – Романски Renault Scenic?

Dacia Lodgy – Романски Renault Scenic?

Моделите со популарни цени се покажуваат како успешни на сите пазари на кои се појавуваат, па Dacia сега сака уште повеќе да им ги замрси

17 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Панорама: Фејслифтираниот Volkswagen Passat CC

Панорама: Фејслифтираниот Volkswagen Passat CC

Со очекуваниот фејслифт на Passat CC, Volkswagen го освежи популарниот модел од уникатната купе-седан класа. Моделот кој веќе неколку години успешно се продава сега наликува

17 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Kia Cee’d – Уште фотографии!

Kia Cee’d – Уште фотографии!

Пред неколку денови видовме само една фотографија од втората генерација на Kia Cee’d. Сега целосно знаеме како од надвор ќе изгледа новиот конкурент во компактната

17 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Volkswagen групацијата со 8 победи на What Car наградите!

Volkswagen групацијата со 8 победи на What Car наградите!

Volkswagen групацијата се закити со дури 8 награди на годинешните What Car награди, вклучувајќи ја и наградата за What Car Автомобил на Годината, која му

16 Јануари, 2012 Вести
Comments Off on Горивата повторно поскапеа!

Горивата повторно поскапеа!

Со одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика, малопродажните цени на горивата повторно пораснаа!

16 Јануари, 2012 Вести
Comments Off on Француски триумф на Dakar!

Француски триумф на Dakar!

Годинава изгледа највеќе среќа имаа Француските возачи, и кај автомобилите, и кај моторциклите! Им честитаме на Stephane Peterhansel и Cyril Despres!

16 Јануари, 2012 Спорт
Comments Off on Утринска Гимнастика: Motorcycle vs Car Drift Battle 2

Утринска Гимнастика: Motorcycle vs Car Drift Battle 2

Како изгледа кога се бркаат моторџии и полицајци, и сето тоа во едно одлично дрифт видео?!

15 Јануари, 2012 Видео
Comments Off on Ford подготвен за новата WRC сезона!

Ford подготвен за новата WRC сезона!

Со претставувањето на новите бои на Ford Fiesta WRC, тимот на Ford најавува дека е подготвен да се бори за шампионската титула!

14 Јануари, 2012 Спорт
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk