Comments Off on Официјално: 2013 Lexus LS

Официјално: 2013 Lexus LS

Lexus конечно ги објави сите детали за новиот 2013 LS седан

01 Август, 2012 Новитети
Comments Off on Mercedes Benz S550 by MEC Design

Mercedes Benz S550 by MEC Design

MEC Design претстави нов тјунинг проект базиран на Mercedes Benz S550, кој изгледа како да излегол од некој гангстерски филм

31 Јули, 2012 Тјунинг
Comments Off on Porsche 918 Spyder во Martini Racing издание!

Porsche 918 Spyder во Martini Racing издание!

Martini Racing е комбинација која е своевидна легенда меѓу тркачките ентузијасти. Комбинацијата досега красела многу тркачки автомобили, а денес Ви го претставуваме Porsche 918 во

31 Јули, 2012 Концепти
Comments Off on BugARTi Veyron на Wilton Classic and Supercars 2012

BugARTi Veyron на Wilton Classic and Supercars 2012

Организаторите на настанот Wilton House Classic and Supercars 2012 го открија нивниот уникатен BugARTi Veyron во Трговскиот Центар Stratford во Лондон!

31 Јули, 2012 Тјунинг
Comments Off on Прес презентација на Ferrari F12 Berlinetta

Прес презентација на Ferrari F12 Berlinetta

Оваа недела во Италија, Ferrari одлучи да го отстапи најмоќниот автомобил досега на неколку новинари. Сега ви нудиме повеќе фотографии и промо видео на Ferrari

30 Јули, 2012 Галерии
Comments Off on Бензинот поскап 2 денари, дизелот 3!

Бензинот поскап 2 денари, дизелот 3!

Регулаторната комисија пред-празнично ги почести возачите со зголемување на цените на горивата! Бензинот поскапе 2 денари, дизелот 3 денари!

30 Јули, 2012 Вести
Comments Off on Неизвесна иднината на GT-R!

Неизвесна иднината на GT-R!

Јапонскиот супер автомобил со перфектен однос на цена и перформанси беше претставен на пазарот пред скоро пет години, но наследник на сегашниот модел сеуште не

30 Јули, 2012 Вести
Comments Off on Прикажан новиот компактен седан на KIA – Cerato!

Прикажан новиот компактен седан на KIA – Cerato!

По неколку дена од прикажувањето на скиците од новата генерација на Cerato, Kia ги претстави првите официјални фотографии од овој компактен седан

30 Јули, 2012 Новитети
Comments Off on Први рендери од новиот Kia Carens

Први рендери од новиот Kia Carens

Kia ги претстави првите дигитални скици од новиот компактен моноволумен Carens. Третата генерација на овој модел  ќе ја доживее светската премиера на Саемот во Париз

29 Јули, 2012 Новитети
Comments Off on Lexus LS – Официјални фотографии

Lexus LS – Официјални фотографии

Lexus неодамна соопшти дека премиерата на нивната луксузна лимузина ќе биде на 30 Јули во Сан Франциско, но сега неколку дена пред премиерата имаме официјални

28 Јули, 2012 Новитети
Comments Off on Porsche Panamera GP-970 by NLC

Porsche Panamera GP-970 by NLC

Тјунерите од NLC, направија агресивен стајлинг пакет за популарната Panamera, кој изгледа како да излегол од најтемните ноќни мори на фановите на Porsche!

27 Јули, 2012 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: Gymkhana на Европски начин!

Утринска Гимнастика: Gymkhana на Европски начин!

Италијанскиот рели возач со Француски рели автомобил, Luca Pedersoli, минатата година претстави видео преку кое му објави “Drift” војна на Ken Block

27 Јули, 2012 Видео
Comments Off on 2014 Jaguar C-X75 добива 1.6 турбо со 500 кс

2014 Jaguar C-X75 добива 1.6 турбо со 500 кс

Jaguar официјално ја откри намерата да го произведе целосно новиот хибриден суперавтомобил Jaguar C-X75. Крајниот сериски модел го следи C-X75 Concept, кој беше претставен на Саемот

26 Јули, 2012 Новитети
Comments Off on Огромна побарувачка за новата Mercedes-Benz А-класа

Огромна побарувачка за новата Mercedes-Benz А-класа

Mercedes неодамна започна со сериско производство на новата генерација на A-класа, а сега Германскиот производител соопшти дека интересот на купувачите за овој модел е поголем

26 Јули, 2012 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk