Comments Off on ВИДЕО: Интимно со Lexus LF-LC

ВИДЕО: Интимно со Lexus LF-LC

Lexus LF-LC е еден од оние концепти кои го привлекуваат вниманието и не можете да престанете да ги забележувате сите детали. Погледнете што имаат да

26 Јануари, 2012 Видео
Comments Off on BMW Performance – Добредојдовте, M550d, X5 M50d и X6 M50d – Дизел М возила!

BMW Performance – Добредојдовте, M550d, X5 M50d и X6 M50d – Дизел М возила!

По долгото претставување, BMW денес конечно ги претстави новите модели на M-дивизијата, кои, верувале или не – се придвижувани од дизелски агрегати!

26 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on up, up and away!

up, up and away!

Неодамна беше објавена веста за практичната петвратна верзија и за спортската GT варијанта на минијатурниот VW up! Но, најмалиот VW не е само симпатичен, туку

25 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Vorsteiner BMW M3 GTRS3 Matte Blue

Vorsteiner BMW M3 GTRS3 Matte Blue

Уникатната wide-body преработка која Vorsteiner ја прави на BMW M3 за да го добие GTRS3 нам ни дава нешто за кое можеме да сонуваме!

25 Јануари, 2012 Тјунинг
Comments Off on Ни Dacia не е тоа што беше!

Ни Dacia не е тоа што беше!

Можеби до вчера беше предмет за потсмев, сепак полека но сигурно, Dacia почнува да се искачува по скалилата на успехот. И тоа ни помалку ни

24 Јануари, 2012 Спорт
Comments Off on Во полн сјај!

Во полн сјај!

Веќе треба да ни е повеќе од јасно, дека дизајнот и тоа како продава. Се разбира, постојат многу примери кои го потврдуваат ова. Најсвеж пример

24 Јануари, 2012 Вести, Концепти
Comments Off on Претставен Volkswagen Up! со пет врати!

Претставен Volkswagen Up! со пет врати!

Малиот Volkswagen Up! сега е достапен и во верзија со пет врати – се зголемува практичноста, а остануваат исти компактните димензии!

23 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Даниел Димовски е најдобриот млад Mercedes дизајнер од Македонија!

Даниел Димовски е најдобриот млад Mercedes дизајнер од Македонија!

Мак Аутостар официјално го објави победникот на конкурсот под работен наслов “Mercedes-Benz дизајн на иднината“, на кој учествуваа млади и талентирани дизајнери од нашата земја!

23 Јануари, 2012 Вести
Comments Off on Sebastien Loeb повторно победник во Monte Carlo!

Sebastien Loeb повторно победник во Monte Carlo!

Со победата во Монте Карло, како и најдоброто време на Power Stage делницата, Loeb ги освои максималните поени на првиот настан сезонава!

23 Јануари, 2012 Спорт
Comments Off on TIKT Chevrolet Corvette ZR1 Triple-X – Германска визија за Американскиот сон!

TIKT Chevrolet Corvette ZR1 Triple-X – Германска визија за Американскиот сон!

Што се случува кога Германски тјунери ќе добијат Corvette ZR1 во раце? TIKT ZR-1 Triple-X, се разбира

22 Јануари, 2012 Тјунинг
Comments Off on MINI Baker Street & Mini Bayswater – Во чест на Олимписките игри!

MINI Baker Street & Mini Bayswater – Во чест на Олимписките игри!

Во чест на Олимписките игри кои годинава ќе се одржуваат во Лондон, MINI најави две специјални едиции од нивните Cooper и Cooper S модели!

21 Јануари, 2012 Новитети
Comments Off on Модерна верзија на Alfa Romeo Giulia GTA!

Модерна верзија на Alfa Romeo Giulia GTA!

Францускиот дизајнер Vincent Montreuil кој е еден од следбениците на марката, замислил како би можела модерната Giulia GTA да изгледа. Нам ни изгледа одлично!

20 Јануари, 2012 Концепти
Comments Off on Mercedes B – Еволуција во вистинската насока!

Mercedes B – Еволуција во вистинската насока!

Минатата B-Klasse имаше некои компромиси, кои им дозволија на критичарите да кажат дека тој автомобил не беше вистински Мерцедес. Германците ја научија лекцијата, и овој

20 Јануари, 2012 Тестови
Comments Off on Porsche Cayman S Facebook Special

Porsche Cayman S Facebook Special

Фан-страницата на Porsche на Facebook доби 2.000.000 обожаватели – и за да го прослави тоа, Porsche направи Cayman S со лицата на сите свои обожаватели!

19 Јануари, 2012 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk