0

Mercedes-Maybach G650 Landaulet – Врв на теренската опулентност!

Врвот на теренскиот луксуз доаѓа од Mercedes-Maybach, и тоа во форма на G650 со голем V12 кој испорачува 630 коњски сили и 1000 Nm вртежен

13 Февруари, 2017 Новитети
0

Ова се автомобилите кои ќе се борат за титулата Автомобил на Годината во Македонија за 2017

По 22-ри пат ќе се избира Автомобилот на Годината во Македонија за 2017 – а ова се кандидатите кои ќе се борат за титулата

12 Февруари, 2017 Вести
0

Skoda го подмлади малиот Citigo со посвеж дизајн и повеќе опрема

Групацијата Volkswagen го освежи првиот од трите ‘близнаци'(Skoda Citigo, VW UP! и Seat Mii), со цел да го направи попривлечен за купувачите на средината од

11 Февруари, 2017 Новитети
0

Audi го освежи хипер-хечот RS3 Sportback – сега има 400 коњски сили!

Не се гледа крајот на војната на коњските сили – Audi тукушто го освежи хипер-хечбекот RS3 кој сега има нов мотор и дури 400 коњски

10 Февруари, 2017 Новитети
0

Претседателот на Volkswagen изјави дека даунсајзингот е мртов

Новиот претседател на групацијата Volkswagen – Херберт Дајс потврди дека трендот на намалување на зафатнината на агрегатите заврши

09 Февруари, 2017 Вести
0

Prodrive и Renault ќе се натпреваруваат во Светскиот Rallycross Шампионат!

Британскиот Prodrive и францускиот Renault влегоа во коалиција и заедно ќе се натпреваруваат во светскиот Rallycross шампионат со овој екстремен RenaultSport Megane!

09 Февруари, 2017 Спорт
0

ГАЛЕРИЈА: Погледнете како се произведува Bugatti Chiron

Наследникот на Bugatti Veyron се вика Chiron, и веќе знаеме скоро сè за новиот бенчмарк меѓу uber-автомобилите – но сега имаме можност да погледнеме зад

08 Февруари, 2017 Галерии
0

Citroën C-Aircross Concept ја најавува следната генерација на C3 Picasso

Францускиот бренд го претстави концептот C-Aircross, кој ќе дебитира во Женева следниот месец и служи да ја прикаже следната генерација на C3 Picasso

08 Февруари, 2017 Концепти
0

Opel Insignia Sports Tourer – Повеќе простор во атрактивно пакување!

Opel ја претстави караванската изведба од новата Insignia пред нејзиното јавно дебитирање на автомобилскиот саем во Женева наредниот месец

07 Февруари, 2017 Новитети
Comments Off on ЗАПОЗНАВАЊЕ: Нашиот прв контакт со новиот француски SUV – Peugeot 3008!

ЗАПОЗНАВАЊЕ: Нашиот прв контакт со новиот француски SUV – Peugeot 3008!

Вчера имавме одлична можност да го оствариме првиот контакт и да го запознаеме новиот SUV на Peugeot – францускиот производител е навистина горд на новиот

07 Февруари, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Најава за следната сезона на Top Gear!

Утринска Гимнастика: Најава за следната сезона на Top Gear!

Top Gear објави најава за следната сезона на популарното шоу – која ветува дека ќе биде значително поинтересна од последната

07 Февруари, 2017 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Утринска Гимнастика: Рекламите на Alfa Romeo на овогодинешниот Super Bowl!

Super Bowl не е толку значаен надвор од границите на САД, но рекламите кои се објавуваат за време на огромниот спортски настан се меѓу најзначајните

06 Февруари, 2017 Видео
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Škoda Octavia RS 245 – Врвната Octavia катапултира „до стотка“ за 6.6 секунди!

ПРЕМИЕРА: Škoda Octavia RS 245 – Врвната Octavia катапултира „до стотка“ за 6.6 секунди!

Чешкиот производител ви препорачува да ги зацврстите безбедносните појаси – новиот знаменосец на Octavia гамата располага со 245 коњски сили, забрзува „до стотка“ за 6.6

04 Февруари, 2017 Новитети
Comments Off on ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

Поминавме неколку дена со новиот, фанки Citroën C3 – кој на голема врата го најавува враќањето на Citroen кон неговите несекојдневни и екстравагантни навики!

03 Февруари, 2017 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk