0

Премиера: Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 со 755 коњски сили!

Најбрзата и најмоќна Corvette на сите времиња доаѓа со 6.2-литарски компресорски V8 кој испорачува 755 коњски сили и 968 Nm вртежен момент кон задните тркала!

12 Ноември, 2017 Новитети
0

Opel целосно ќе се интегрира во PSA – претставена PACE! програмата

Челниците на Opel конечно ја дефинираа иднината на брендот – германскиот бренд побрзо ќе се интегрира во PSA и ќе инвестира во електрификација на својата

10 Ноември, 2017 Вести
0

Возевме: Новиот Porsche Cayenne на Крит – Еволуција и револуција!

Porsche неодамна ја лансираше најновата, трета генерација од популарниот Cayenne – а ние ја искористивме одличната можност подобро да го запознаеме новиот SUV од Штутгарт!

10 Ноември, 2017 Тестови
0

Toyota Hilux Bruiser – потсетување на автомобилчињата на далечинско од 80тите

По создавањето на Polar Hilux, Toyota повторно се обрати до истиот тим да ја создаде оваа единствена верзија од популарниот пикап камионет

09 Ноември, 2017 Концепти
0

Официјално: Новиот BMW M3 CS – повеќе сила, помала тежина, лимитирано производство!

Баварскиот производител претстави нова лимитирана серија од само 1200 примероци од BMW M3, која доаѓа со 453 коњски сили и 50 килограми помала тежина –

09 Ноември, 2017 Новитети
0

Manhart создаде своја RS500 изведба од новиот Audi RS5 Coupe

Германскиот тјунер ги подобри перформансите и го дотера изгледот на новиот Audi RS5 Coupe, а пакетот го нарече

08 Ноември, 2017 Тјунинг
0

Lamborghini Terzo Millennio – Иднината според Lamborghini и MIT!

Во соработка со легендарниот Massachusetts Institute of Technology, италијанскиот производител подготви концепт кој е дизајниран за третиот милениум и ја најавува иднината на Lamborghini!

07 Ноември, 2017 Концепти
0

Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Koenigsegg Agera RS постигна просечна брзина од 444.6 км/ч во текот на двете возења кои беа направени во спротивни насоки според барањата на Guinness

07 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Peugeot цели кон уште една победа во Dakar пред да се повлече

Peugeot цели кон уште една победа во Dakar пред да се повлече

Peugeot е моментално во победничка серија во Dakar Rally. Ја освои титулата во 2016 и 2017, а сега ја напаѓа третата – но тоа ќе

06 Ноември, 2017 Спорт
Comments Off on Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките заштитни шлемови!

Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките заштитни шлемови!

За денешново утро ви подготвивме расонување со поглед кон еволуцијата на тркачките кациги – кои забележаa огромен напредок низ годините

06 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Новиот Mercedes-Benz A-Class уловен без речиси никаква камуфлажа

Новиот Mercedes-Benz A-Class уловен без речиси никаква камуфлажа

На 6 месеци пред нејзиното официјално претставување, магазинот AutoEvolution улови фотографии од претстојната генерација на компактната A-Class во хечбек и седан изведба

03 Ноември, 2017 Новитети
Comments Off on Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките волани од Формула 1!

Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките волани од Формула 1!

Donut Media во соработка со Racing Hall of Fame Collection ни ја прикажуваат еволуцијата на тркачките волани на најпознатите возачи во историјата на Формула

03 Ноември, 2017 Видео
Comments Off on Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Hyundai го најави екстремно-економичниот Ioniq пред неколку недели, а сега и официјално го претстави HyperEconiq Ioniq кој троши само 2.8 лири бензин на 100 километри!

02 Ноември, 2017 Тјунинг
Comments Off on Утринска Гимнастика: The Grand Tour се враќа на 8ми Декември!

Утринска Гимнастика: The Grand Tour се враќа на 8ми Декември!

Clarkson, Hammond и Captain Slow се враќаат – втората сезона на нивното спектакуларно шоу The Grand Tour ќе започне на 8ми Декември – еве го

02 Ноември, 2017 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk