Browsing Category

Видео

0

Неделно Кино: Откривање на вистинските бои на Швајцарија со Land Rover Defender!

Познато е дека Швајцарија ги крие најпрекрасните пејсажи во светот, а Steed Tours со нивниот специјално подготвен Land Rover Defender го нудат најлесниот начин за

Јануари 15, 2017 Видео
0

Утринска Гимнастика: Снежно танцување со Audi R8 и Lamborghini Gallardo!

Една од добрите страни на снежните денови е забавата која ја нудат широките паркиралишта и автодроми, поготово кога се наоѓате позади воланот на суперавтомобил со погон

Јануари 05, 2017 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Едниот автомобил има 5.2-литарски атмосферски V10, другиот автомобил има 4-литарски твин-турбо V8. Едниот автомобил располага со 540 коњски сили, другиот со 510. Едниот „граба“ со

Јануари 02, 2017 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Дознајте повеќе за xDrive системот на BMW!

Утринска Гимнастика: Дознајте повеќе за xDrive системот на BMW!

xDrive системот на баварскиот производител е еден од најнапредните системи за погон на сите четири тркала на пазарот – па еве можност да дознаеме нешто

Декември 29, 2016 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Квантен дрифт со сите автомобили на Танер Фауст!

Вечерно Кино: Квантен дрифт со сите автомобили на Танер Фауст!

Професионалниот дрифтер Танер Фауст ни нуди поглед од прво лице кон неговото учество во многуте најразлични класи на моторспорт трки, со сите негови возила

Декември 28, 2016 Видео
Comments Off on Вечерно Кино: Започна производството на новиот Hyundai i30!

Вечерно Кино: Започна производството на новиот Hyundai i30!

Hyundai започна да го произведува новиот i30 во својата фабрика во Ношовице, во Чешката Република

Декември 21, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Танцување со McLaren 570S на замрзнато езеро!

Утринска Гимнастика: Танцување со McLaren 570S на замрзнато езеро!

Дали некогаш сте се запрашале како би било да возите McLaren на мраз? Ова видео ни го прикажува токму тоа – 570S Coupe во сензационалната

Декември 21, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Првиот нов Ford GT ја напушта производната лента!

Утринска Гимнастика: Првиот нов Ford GT ја напушта производната лента!

Првите сериски примероци на новиот Ford GT ја напуштија производната лента, а Ford објави видео со кое ја пренесува кратката, но значајна церемонија за брендот

Декември 20, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Porsche се збогува од конкурентот Audi во 24 часа Le Mans!

Утринска Гимнастика: Porsche се збогува од конкурентот Audi во 24 часа Le Mans!

Пред три години Audi им посака добредојде во трката на издржливост 24 часа ЛеМан, а сега Porsche се збогува од својот најжесток ривал на прекрасен начин

Декември 19, 2016 Видео
Comments Off on Неделно Кино: Volkswagen се збогува со WRC – Светскиот Рели Шампионат!

Неделно Кино: Volkswagen се збогува со WRC – Светскиот Рели Шампионат!

Германскиот бренд преку возбудливо видео се збогува со своите рели фанови поради нивното ненадејно напуштање на WRC шампионатот

Декември 18, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Insignia Grand Sport е новиот знаменосец на Opel – и време е да дознаеме нешто повеќе за дизајнот на овој значаен нов автомобил!

Декември 13, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Првиот трејлер за новиот Fast & Furious 8!

Утринска Гимнастика: Првиот трејлер за новиот Fast & Furious 8!

Најновиот Fast & Furious ќе се вика The Fate of the Furious – и еве го првиот трејлер!

Декември 12, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Другата страна на животот со Ferrari GTC4Lusso T!

Утринска Гимнастика: Другата страна на животот со Ferrari GTC4Lusso T!

Ferrari објави промотивно видео со кое нуди нова перспектива кон животот со суперавтомобилот GTC4Lusso T и неговиот V8 турбо агрегат

Декември 09, 2016 Видео
Comments Off on Утринска Гимнастика: Дрифт во напуштена Советска база во Латвија!

Утринска Гимнастика: Дрифт во напуштена Советска база во Латвија!

Верувале или не, највозбудливото дрифт видео за годинава ни доаѓа од Латвиjа, поточно од напуштена Советска база за ракети со споменик од Ленин

Декември 08, 2016 Видео
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk