Browsing Category

Тјунинг

Comments Off on BMW Alpina D5 S е најбрзиот турбодизел на планетата!

BMW Alpina D5 S е најбрзиот турбодизел на планетата!

Тјунерот за автомобилите на BMW тврди дека новиот D5 S е најбрзиот турбодизел кој во моментов се продава

Септември 10, 2017 Тјунинг
Comments Off on ABT го „нави“ новиот Audi RS5 на 510 коњски сили!

ABT го „нави“ новиот Audi RS5 на 510 коњски сили!

Тјунерите од ABT подготвија поекстремна верзија на веќе-екстремниот RS5, а најавуваат и уште помоќен модел кој ќе се произведува во стриктно-лимитирани бројки!

Август 10, 2017 Тјунинг
Comments Off on Mountune е подготвен да го „зајакне“ вашиот Focus RS на 400 коњски сили!

Mountune е подготвен да го „зајакне“ вашиот Focus RS на 400 коњски сили!

Имате Ford Focus RS? Тјунерот Mountune од Обединетото Кралство е подготвен да го преработи вашиот супер-хечбек за да има вкупно 400 коњски сили – и

Август 08, 2017 Тјунинг
Comments Off on Polestar подготви третман и за новиот Volvo XC60

Polestar подготви третман и за новиот Volvo XC60

Новиот Volvo XC60 веќе го доби својот Polestar третман – кој во врвната Т8 изведба нуди повеќе од 420 коњски сили!

Јули 11, 2017 Тјунинг
Comments Off on Novitec Torado е екстремен Lamborghini Aventador SV со 970 коњски сили!

Novitec Torado е екстремен Lamborghini Aventador SV со 970 коњски сили!

Тјунерите од Novitec му посветија многу внимание на Lamborghini Aventador SV – а резултатот е екстремен суперавтомобил со компресорски 970 коњски сили!

Јули 11, 2017 Тјунинг
Comments Off on ABT го засили Audi S5 Cabriolet на 425 коњски сили!

ABT го засили Audi S5 Cabriolet на 425 коњски сили!

Познатиот Германски тјунер ја модифицираше кабриолет изведбата од Audi S5, правејќи ја речиси исто моќна како RS5, кој е достапен само како купе верзија

Јуни 26, 2017 Тјунинг
Comments Off on Prior Design подготви дискретен проширен бодикит за Audi R8 V10!

Prior Design подготви дискретен проширен бодикит за Audi R8 V10!

Суперавтомобилот на Audi изгледа одлично самиот по себе – но новиот проширен бодикит од Prior Design му дава поагресивен и поспортски лик!

Јуни 05, 2017 Тјунинг
Comments Off on Novitec го опреми Ferrari 488 GTB со широк бодикит и 772 коњски сили!

Novitec го опреми Ferrari 488 GTB со широк бодикит и 772 коњски сили!

Најпознатата тјунинг компанија за модифицирање на италијански суперавтомобили претстави пакет за естетско дотерување и засилување на перформансите на 488

Јуни 05, 2017 Тјунинг
Comments Off on Worthersee 2017: Volkswagen Golf GTI First Decade и GTE Variant impulsE

Worthersee 2017: Volkswagen Golf GTI First Decade и GTE Variant impulsE

Денес започнува овогодинешниот Worthersee GTI Treffen – и започнуваме со концептите кои се дело на практикантите во Volkswagen!

Мај 24, 2017 Тјунинг
Comments Off on Novitec претстави тјунинг пакет за новиот Maserati Levante

Novitec претстави тјунинг пакет за новиот Maserati Levante

Германскиот тјунер создаде пакет со дополнителни компоненти за новиот Maserati Levante, кој содржи засилување на перформансите и измена на екстериерот

Мај 18, 2017 Тјунинг
Comments Off on BMW M2 CSR од Lightweight Performance – супер-лесен тркач со 610 коњски сили!

BMW M2 CSR од Lightweight Performance – супер-лесен тркач со 610 коњски сили!

Додека светот ја чека поекстремната верзија на одличниот BMW M2, тјунерите од Lightweight Performance во M2 го вградија моторот од M3 и го доработија да

Мај 10, 2017 Тјунинг
Comments Off on Brabus 850 XL Widestar е Mercedes-AMG GLS63 со 850 коњски сили!

Brabus 850 XL Widestar е Mercedes-AMG GLS63 со 850 коњски сили!

Најпознатиот тјунер на Германскиот луксузен бренд претстави третман за подобрување на перформансите на најголемиот SUV во гамата

Мај 04, 2017 Тјунинг
Comments Off on Techart подготви стајлинг пакет за новата Porsche Panamera

Techart подготви стајлинг пакет за новата Porsche Panamera

Techart претстави стајлинг пакет за да ги исполни желбите потенцијалните купувачи на Panamera кои мислат дека дизајнот на новиот супер-седан е премногу суптилен

Април 24, 2017 Тјунинг
Comments Off on Lumma Design подготви широк бодикит за новиот Range Rover Velar

Lumma Design подготви широк бодикит за новиот Range Rover Velar

Германската тјунинг компанија претстави пакет за дотерување на екстериерот на најновиот модел на Range Rover, по повод 30-годишниот јубилеј на фирмата

Април 17, 2017 Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk