Browsing Category

Тјунинг

Comments Off on B&B Automobiltechnik го засили Volkswagen Golf GTI Clubsport S на 473 кс!

B&B Automobiltechnik го засили Volkswagen Golf GTI Clubsport S на 473 кс!

Германската тјунинг компанија B&B Automobiltechnik создаде тјунинг пакет за актуелниот крал со преден погон на Нирбургринг – VW Golf Clubsport S, кој значително ги подобрува неговите

Декември 28, 2016 Тјунинг
Comments Off on Prior-Design го „набилда“ Mercedes-Benz S-Class Coupe со грст суплементи

Prior-Design го „набилда“ Mercedes-Benz S-Class Coupe со грст суплементи

Познатата тјунерска компанија Prior-Design претстави нов бодикит за луксузниот Mercedes S-Class Coupe, кој го прави да изгледа како професионален бодибилдер во тесен смокинг

Декември 22, 2016 Тјунинг
Comments Off on Techart го претстави новиот 911 GTstreet R со 711 коњски сили!

Techart го претстави новиот 911 GTstreet R со 711 коњски сили!

Перформансите на монструозниот 911 Turbo не ви се доволни? Тука е TechArt со својот 911 GTstreet R кој доаѓа со екстремен бодикит и 711 коњски

Ноември 07, 2016 Тјунинг
Comments Off on AC Schnitzer го „разлути“ и засили BMW M2 на 420 кс

AC Schnitzer го „разлути“ и засили BMW M2 на 420 кс

Како и да го гледате, BMW M2 е импресивно парче машинерија за секој возачки ентузијаст, а тјунерската компанија AC Schnitzer најде начин за да го направи

Ноември 04, 2016 Тјунинг
Comments Off on BMW оди на SEMA со цел куп M Performance додатоци и возила!

BMW оди на SEMA со цел куп M Performance додатоци и возила!

За овогодинешната SEMA во Лас Вегас, BMW подготви цела гама на М Performance додатоци за своите возила, а ќе ги презентира преку M2, M3, X5,

Октомври 31, 2016 Тјунинг
Comments Off on Идеален зимски автомобил? Lamborghini Huracan со компресор и 800 коњски сили, секако!

Идеален зимски автомобил? Lamborghini Huracan со компресор и 800 коњски сили, секако!

Се сеќавате на Jon Olsson? Професионалниот скијач има посебна страст за уникатни автомобили, а неговиот најнов зимски пријател е во форма на Lamborgini Huracan кој

Октомври 25, 2016 Тјунинг
Comments Off on Ford подготвен за SEMA – ќе носи неколку примероци на Fiesta, Focus и Mustang!

Ford подготвен за SEMA – ќе носи неколку примероци на Fiesta, Focus и Mustang!

Синиот Овал се подготвува за овогодинешната SEMA – и ќе ни претстави неколку екстремни примероци од Fiesta, Focus и неизбежниот Mustang!

Октомври 24, 2016 Тјунинг
Comments Off on Hyundai во полна пареа за овогодинешната SEMA

Hyundai во полна пареа за овогодинешната SEMA

SEMA е едно од најголемите автомобилски шоуа, каде светски-познатите брендови и тјунери прикажуваат екстремни верзии на своите автомобили – а Hyundai оваа година ќе има

Октомври 19, 2016 Тјунинг
Comments Off on Монструозен тјунинг од Aspec за Volkswagen Scirocco R

Монструозен тјунинг од Aspec за Volkswagen Scirocco R

Кинеската тјунерска компанија Aspec создаде уникатен широк бодикит за Volkswagen Scirocco R и значително ги подобри неговите перформанси

Октомври 17, 2016 Тјунинг
Comments Off on Volvo подготви Polestar Performance пакет за S90 и V90

Volvo подготви Polestar Performance пакет за S90 и V90

Спортската дивизија на Volvo ги подготви Polestar Performance пакетите за новиот S90 и V90 со кои големиот седан и караван добиваат повеќе моќност и подобрени

Септември 06, 2016 Тјунинг
Comments Off on Вулгарноста сепак има име – Scaldarsi Motors Emperor

Вулгарноста сепак има име – Scaldarsi Motors Emperor

Ние навистина сакаме вкусно модификувани автомобили – но она што Scaldarsi Motors го претстави можеме да го опишеме само како невкусно и вулгарно

Август 19, 2016 Тјунинг
Comments Off on Тјунерите од Mountune го засилија Ford Focus RS на 375 коњски сили!

Тјунерите од Mountune го засилија Ford Focus RS на 375 коњски сили!

По преголемата побарувачка за купување на новиот Focus RS, тјунерската компанија Mountune претстави пакет за засилување на популарниот супер-хечбек

Август 09, 2016 Тјунинг
Comments Off on Сакате повеќе од вашиот X5 M? Тука е G-Power со пакет од 750 коњски сили!

Сакате повеќе од вашиот X5 M? Тука е G-Power со пакет од 750 коњски сили!

Ако 575-те коњски сили кои BMW X5 M ги нуди не ви се доволни, момците од G-Power имаат подготвено пакет кој ќе ја зголеми таа

Јуни 27, 2016 Тјунинг
Comments Off on Jeep и Garage Italia подготвија кастомизиран Jeep Renegade за Harley Davidson!

Jeep и Garage Italia подготвија кастомизиран Jeep Renegade за Harley Davidson!

Малиот Jeep Renegade доби значителни преработки од тјунерите од Garage Italia Customs и сега сосема му прилега на имиџот кој го носи легендарниот производител на

Јуни 17, 2016 Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk