Browsing Category

Тестови

Comments Off on ТЕСТ: Ford C-Max 1.6 TDCi Titanium – Кога семејните вредности и практичноста достигнуваат ново ниво!

ТЕСТ: Ford C-Max 1.6 TDCi Titanium – Кога семејните вредности и практичноста достигнуваат ново ниво!

Семејното повеќенаменско возило на Ford влезе во својата најнова генерација и очекувањата се големи – досега C-Max беше на врвот во класата, а ние имавме

Март 25, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Jaguar XE 20d R-Sport – Достоинствена динамичност

ТЕСТ: Jaguar XE 20d R-Sport – Достоинствена динамичност

Воведот во гамата на британскиот бренд е XE – моделот со кој ние поминавме неколку дена и имавме одлична можност подобро да го запознаеме автомобилот

Март 16, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D Ultimate – Во потрага по авантура!

ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D Ultimate – Во потрага по авантура!

Привлечниот SUV е еден од најпопуларните модели на Mazda – и има зошто! Со минатогодишното освежување на CX-5, јапонскиот производител го направи својот теренец уште попривлечен,

Март 14, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 508 2.0 HDI Allure Auto – Лавот, припитомен

ТЕСТ: Peugeot 508 2.0 HDI Allure Auto – Лавот, припитомен

Големиот француски седан не ни е непознат автомобил – но ја искористивме можноста подобро да ја запознаеме неговата најлуксузна и најкомфорна варијанта!

Март 03, 2016 Тестови
Comments Off on TЕСТ: Hyundai i30 1.4 CRDI 90 Comfort – Практичен, рационален и комфорен избор!

TЕСТ: Hyundai i30 1.4 CRDI 90 Comfort – Практичен, рационален и комфорен избор!

Неодамна освежениот Hyundai i30 ветува дека може да понуди навистина многу, но истовремено да го направи тоа по достапна цена. Поминавме цел викенд со модел

Февруари 04, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Opel Astra 1.4 Turbo 150 Cosmo – Конечно онаму каде припаѓа!

ТЕСТ: Opel Astra 1.4 Turbo 150 Cosmo – Конечно онаму каде припаѓа!

Имавме одлична можност да поминеме неколку дена со новата Opel Astra – моделот кој е најавуван дека ќе се замеша и во повисоката класа. Дознајте

Јануари 27, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Maserati Ghibli Diesel – Алтернативна и поегзотична реалност!

ТЕСТ: Maserati Ghibli Diesel – Алтернативна и поегзотична реалност!

Ghibli е моделот со кој Maserati ќе се обиде да им ги побрка сметките на германските ривали – а со силните атрибути кои ги носи, тоа

Јануари 05, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Audi A4 2.0 TDI 150 S-Line – Супериорност низ технологија!

ТЕСТ: Audi A4 2.0 TDI 150 S-Line – Супериорност низ технологија!

Најновата генерација на Audi A4 само што пристигна кај нас, а ние имавме можност да поминеме неколку стотици километри со примерок опремен со 2-литарски TDI

Декември 18, 2015 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Seat Ibiza Velvet 1.2 TSI 90 – Шпанскиот хечбек во вистинско светло!

ТЕСТ: Seat Ibiza Velvet 1.2 TSI 90 – Шпанскиот хечбек во вистинско светло!

Ова не е прв пат да се дружиме со малата SEAT Ibiza – но овој пат поминавме неколку дена со Ibiza Velvet Edition опремена со

Декември 15, 2015 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 208 1.2 PureTech Active – Надвор од нормите!

ТЕСТ: Peugeot 208 1.2 PureTech Active – Надвор од нормите!

Малиот француски хечбек го доби својот официјален фејслифт, но и нови можности за персонализација. Поминавме неколку дена со Peugeot 208 кој неизбежно привлекуваше погледи на

Декември 10, 2015 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: BMW X1 20d Xline Xdrive – Изненадувачки динамичен!

ТЕСТ: BMW X1 20d Xline Xdrive – Изненадувачки динамичен!

Втората генерација на најмалиот член на семејството X на BMW пристигнува во интересен период – кога конкуренцијата кај малите премиум кросовери станува посилна секој ден.

Декември 08, 2015 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Renault Kadjar 1.5 dCi – Јапонски гени, француски карактер!

ТЕСТ: Renault Kadjar 1.5 dCi – Јапонски гени, француски карактер!

Францускиот производител на голема врата влегува во сегментот каде докажаната конкуренција доминира – па да видиме што всушност новиот Renault Kadjar може да понуди

Декември 04, 2015 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Land Rover Discovery Sport 2.2 TD4 S – Влез во британската теренска аристократија

ТЕСТ: Land Rover Discovery Sport 2.2 TD4 S – Влез во британската теренска аристократија

Брзо по светската премиера, и кај нас пристигна новиот Land Rover Discovery Sport – а ние имавме можност да поминеме малку време со овој претставник

Ноември 30, 2015 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Fiat 500X 2.0 Multijet II 4WD Cross – Мал голем италијански урбан кросовер!

ТЕСТ: Fiat 500X 2.0 Multijet II 4WD Cross – Мал голем италијански урбан кросовер!

Најновото проширување на 500-гамата на Fiat доаѓа во форма на привлечниот кросовер кој ја носи ознаката 500X, а ние поминавме цел викенд со не-баш-малиот урбан

Ноември 24, 2015 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk