Browsing Category

Тестови

Comments Off on CARclub на Porsche Driving Academy на Istanbul Park F1 патеката! (втор дел)

CARclub на Porsche Driving Academy на Istanbul Park F1 патеката! (втор дел)

Продолжуваме со нашата репортажа од несекојдневното Porsche Driving Academy искуство – и ќе зборуваме за Kick Plate, теренско возење со големиот Porsche Cayenne – и

Јуни 20, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 2008 1.2 THP Active – Достоен фејслифт за францускиот мини-SUV

ТЕСТ: Peugeot 2008 1.2 THP Active – Достоен фејслифт за францускиот мини-SUV

Peugeot минатата година го освежи 2008 и го доведе во линија со останатите SUV модели во својата гама – ние имавме можност да поминеме неколку

Јуни 16, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

Мораме да признаеме дека F-Sport изведбата на хибридниот SUV на Lexus ни изгледа одлично – па со задоволство ја прифативме можноста да поминеме неколку дена

Јуни 13, 2017 Тестови
Comments Off on CARclub на Porsche Driving Academy на Istanbul Park F1 патеката! (прв дел)

CARclub на Porsche Driving Academy на Istanbul Park F1 патеката! (прв дел)

Имавме есклузивна и несекојдневна можност да учествуваме на обуката за возење која ја организира Porsche за своите клиенти – и тоа не било каде, туку

Јуни 08, 2017 Тестови
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Запознавање со новата BMW 5 Series!

ВОЗЕВМЕ: Запознавање со новата BMW 5 Series!

„Петката“ е своевиден стандард во гамата на BMW – токму овој модел треба да ги исполни очекувањата на наголемиот број на купувачи, и токму тука

Мај 22, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Škoda Kodiaq 2.0 TDI 190 4×4 DSG Style – Голем, практичен семеен SUV!

ТЕСТ: Škoda Kodiaq 2.0 TDI 190 4×4 DSG Style – Голем, практичен семеен SUV!

Новиот, голем SUV на Škoda е еден од најинтересните нови модели на пазарот – а ние имавме можност да поминеме неколку дена со него и вистински

Април 27, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 108 1.2 VTI 82 Allure – Мал автомобил со големи амбиции!

ТЕСТ: Peugeot 108 1.2 VTI 82 Allure – Мал автомобил со големи амбиции!

Кога ни се покажа можност да поминеме неколку дена со новиот Peugeot 108 – па уште кога дознавме дека автомобилот е кабриолет – со задоволство

Април 25, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Volvo V40 D2 Edition – Успешно освежување за шведскиот хечбек

ТЕСТ: Volvo V40 D2 Edition – Успешно освежување за шведскиот хечбек

Најмалиот член на Volvo семејството неодамна го доби своето освежување, па ние решивме да поминеме неколку дена со фејслифтираниот V40!

Април 06, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro S-Tronic – Многу повеќе од само Златна Средина!

ТЕСТ: Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro S-Tronic – Многу повеќе од само Златна Средина!

Втората генерација на „средниот“ SUV на Audi пристигна и кај нас, а ние имавме можност да поминеме викенд со најверојатно најпопуларната комбинација на новиот Q5!

Март 24, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Lexus NX300h Luxury – Алтернативен луксуз!

ТЕСТ: Lexus NX300h Luxury – Алтернативен луксуз!

Луксузниот хибриден теренец на Lexus е вистинска алтернатива во својот сегмент – а ние поминавме неколку дена со него за подобро да го запознаеме

Март 10, 2017 Тестови
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Peugeot 5008 во Лисабон – Прв и ексклузивен контакт со модерниот, семеен SUV!

ВОЗЕВМЕ: Peugeot 5008 во Лисабон – Прв и ексклузивен контакт со модерниот, семеен SUV!

Францускиот производител ја продолжува SUV-револуцијата во својата понуда, а ние имавме ексклузивна можност меѓу првите, во Лисабон да се запознаеме со новиот Peugeot 5008!

Март 03, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Toyota RAV4 Executive Plus Hybrid – Докажан SUV со премиум технологија!

ТЕСТ: Toyota RAV4 Executive Plus Hybrid – Докажан SUV со премиум технологија!

Стратегијата која Toyota ја искористи кога го развиваше хибридниот Rav4 беше едноставна – ја имаа технологијата од луксузниот Lexus NX 300h – и токму неа

Февруари 21, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

Поминавме неколку дена со новиот, фанки Citroën C3 – кој на голема врата го најавува враќањето на Citroen кон неговите несекојдневни и екстравагантни навики!

Февруари 03, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: SEAT Ateca 2.0 TDI 4Drive XCELLENCE – Компактен SUV со германски гени и шпански дух!

ТЕСТ: SEAT Ateca 2.0 TDI 4Drive XCELLENCE – Компактен SUV со германски гени и шпански дух!

Првиот вистински SUV на SEAT ветува многу – а ние поминавме неколку дена со Ateca опремена со 2-литарски TDI, во највисокото, XCELLENCE ниво на опрема!

Јануари 13, 2017 Тестови
Горе © 2011 - 2018 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk