Browsing Category

Тестови

Comments Off on ТЕСТ: KIA Rio 1.2 84 Style – Еволуција на докажаното

ТЕСТ: KIA Rio 1.2 84 Style – Еволуција на докажаното

Новото KIA Rio доаѓа во време кога конкуренцијата во класата станува навистина моќна – дали новиот урбан компакт на корејскиот производител го има она што

Август 23, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Ford Mondeo 1.5 TDCi 120 Business – Комфорна економичност!

ТЕСТ: Ford Mondeo 1.5 TDCi 120 Business – Комфорна економичност!

За да ги разбиеме стереотипите околу големи автомобили со мали мотори поминавме неколку дена со новиот Ford Mondeo и неговиот 1.5-литарски турбодизел со 120 коњски

Август 17, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D 175 Ultimate AWD Auto – Повторување на успехот

ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D 175 Ultimate AWD Auto – Повторување на успехот

Имавме одлична можност да поминеме неколку дена со новиот SUV на Mazda – и ја искористивме таа можност да се увериме дека јапонскиот производител не

Август 14, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTi 170 Innovation – Грандиозен настап на германскиот седан!

ТЕСТ: Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTi 170 Innovation – Грандиозен настап на германскиот седан!

Поминавме неколку дена со новата Insignia Grand Sport и имавме можност самите да се увериме во квалитетите на новиот знаменосец на Opel

Август 01, 2017 Тестови
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Се запознавме со новата Ford Fiesta во Шпанија!

ВОЗЕВМЕ: Се запознавме со новата Ford Fiesta во Шпанија!

Малата Fiesta е еден од најпопуларните и најзначајните модели на Ford, и токму со новата Fiesta се запознавме во Валјадолид, Шпанија!

Јули 26, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mazda MX-5 RF 2.0 160 Evolution Auto – Најдобриот мал роудстер, подобар!

ТЕСТ: Mazda MX-5 RF 2.0 160 Evolution Auto – Најдобриот мал роудстер, подобар!

Поминавме викенд со RF-изведбата на Mazda MX-5 – да, малиот и популарен роудстер сега може да се добие со тврд тарга-покрив!

Јули 19, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 111 TERRA – Докажан, доверлив и достапен!

ТЕСТ: Toyota Yaris 1.5 111 TERRA – Докажан, доверлив и достапен!

Урбаниот Toyota Yaris веќе долго време е дел од нашето секојдневие, а со последното освежување и новиот 1.5-литарски бензинец Toyota сака да го задржи успехот

Јули 17, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 150 Super – Вистински вредности!

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 150 Super – Вистински вредности!

Alfa Romeo се враќа, дами и господа, а ние поминавме неколку денови со новата Giulia опремена со 2.2-литарски турбодизел и ова се нашите впечатоци од

Јули 07, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET Lounge – Вистинското Tipo!

ТЕСТ: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET Lounge – Вистинското Tipo!

Поминавме неколку дена со хечбек-изведбата на новиот Fiat Tipo – автомобилот кој го наследи името од својот легендарен претходник!

Јули 04, 2017 Тестови
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Во Белград се запознавме со новата SEAT Ibiza, но и Leon Cupra и Ateca FR!

ВОЗЕВМЕ: Во Белград се запознавме со новата SEAT Ibiza, но и Leon Cupra и Ateca FR!

Имавме можност да ја запознаеме новата SEAT Ibiza – и тоа во одличната FR изведба со 1.5-литарски TSI со 150 коњски сили, а седнавме и

Јуни 28, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mazda 3 2.2 SKYACTIV-D 150 Revolution – Уверлива јапонска компетитивност

ТЕСТ: Mazda 3 2.2 SKYACTIV-D 150 Revolution – Уверлива јапонска компетитивност

Со неодамнешното освежување на популарната „Тројка“, Mazda го освежи популарниот компактен хечбек со цел да ги задржи силните аргументи кои ги има на своја страна

Јуни 27, 2017 Тестови
Comments Off on CARclub на Porsche Driving Academy на Istanbul Park F1 патеката! (втор дел)

CARclub на Porsche Driving Academy на Istanbul Park F1 патеката! (втор дел)

Продолжуваме со нашата репортажа од несекојдневното Porsche Driving Academy искуство – и ќе зборуваме за Kick Plate, теренско возење со големиот Porsche Cayenne – и

Јуни 20, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 2008 1.2 THP Active – Достоен фејслифт за францускиот мини-SUV

ТЕСТ: Peugeot 2008 1.2 THP Active – Достоен фејслифт за францускиот мини-SUV

Peugeot минатата година го освежи 2008 и го доведе во линија со останатите SUV модели во својата гама – ние имавме можност да поминеме неколку

Јуни 16, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

Мораме да признаеме дека F-Sport изведбата на хибридниот SUV на Lexus ни изгледа одлично – па со задоволство ја прифативме можноста да поминеме неколку дена

Јуни 13, 2017 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk