Browsing Category

Тестови

Comments Off on ТЕСТ: Mazda 3 2.0 Skyactiv-G Revolution – Убедлив и самоуверен стремеж кон тронот!

ТЕСТ: Mazda 3 2.0 Skyactiv-G Revolution – Убедлив и самоуверен стремеж кон тронот!

Неодамна поминавме неколку дена во друштво на новата Mazda 3 – автомобилот во кој Mazda има многу доверба и со кој се надева дека ќе

Декември 13, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mitsubishi ASX 1.8 4WD DI-D Invite+ – Урбан воин со авантуристички дух!

ТЕСТ: Mitsubishi ASX 1.8 4WD DI-D Invite+ – Урбан воин со авантуристички дух!

Mitsubishi ASX веќе редовно го гледаме по нашите улици. Неодамна малиот компактен кросовер доби свое освежување и ние ја искористивме приликата повторно да ги потврдиме

Ноември 20, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mazda CX-5 Skyactiv-D 2.2 4×4 Revolution – Вистинско, динамично освежување

ТЕСТ: Mazda CX-5 Skyactiv-D 2.2 4×4 Revolution – Вистинско, динамично освежување

Конечно ја имавме можноста да седнеме зад воланот на новиот SUV на Mazda, и по неколкуте дена поминати заедно, излеговме изненадени и импресионирани

Ноември 13, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Fiat Panda 1.2 Easy – Италијански шарм и големи насмевки!

ТЕСТ: Fiat Panda 1.2 Easy – Италијански шарм и големи насмевки!

Fiat Panda е едно од оние мали возила кои се едноставно кул. Италијанскиот шарм е неизбежен а дружењето со Panda многу лесно измамува насмевка на

Октомври 10, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Toyota Corolla D-4D Luna – Доминација која трае декади!

ТЕСТ: Toyota Corolla D-4D Luna – Доминација која трае декади!

Новата генерација на Toyota Corolla е кај нас – а ние бевме меѓу првите кои неколку дена се дружеа со најпродаваниот автомобил на сите времиња!

Октомври 01, 2013 Тестови
Comments Off on ТУРБО ТЕСТ: Audi Q7 V12 TDI – Монструм!

ТУРБО ТЕСТ: Audi Q7 V12 TDI – Монструм!

Ретки се можностите да се седне зад воланот на нешто со повеќе од 6 цилиндри. Кога бројката на цилиндри изнесува 12, а со нив соработуваат

Септември 20, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Ford B-Max 1.0 Ecoboost Titanium – Поинаков пристап кон практичноста!

ТЕСТ: Ford B-Max 1.0 Ecoboost Titanium – Поинаков пристап кон практичноста!

Секогаш ја поздравуваме храброста кога некој производител ќе понуди нешто несекојдневно на пазарот – и токму тоа го добивме со новиот B-Max на Ford. Дали

Јули 18, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 2008 1.6 HDI 92 Active – Вистински урбан кросовер со авантуристички дух!

ТЕСТ: Peugeot 2008 1.6 HDI 92 Active – Вистински урбан кросовер со авантуристички дух!

Ретки се возилата кои неочекувано изнудуваат насмевка на лицето на возачот, но токму тоа се случи со новиот 2008 на Peugeot, кој ние први во

Јули 09, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: KIA Sportage 1.7 CRDi LX Plus – Повеќе од само разумен избор!

ТЕСТ: KIA Sportage 1.7 CRDi LX Plus – Повеќе од само разумен избор!

Веќе добро го познаваме Sporage, но тоа не значи дека не можеме повторно да поминеме неколку дена со него и да се потсетиме на сите

Јули 05, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mitsubishi Space Star – Талентиран градски штедливец!

ТЕСТ: Mitsubishi Space Star – Талентиран градски штедливец!

Малиот Space Star е рекордер во потрошувачката – а ние сакавме самите да се уверуме во неговите таленти и декларираната штедливост!

Јули 02, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mercedes Benz CLA 220 CDI – Уникатен премиум спортист!

ТЕСТ: Mercedes Benz CLA 220 CDI – Уникатен премиум спортист!

Да се седне зад воланот на автомобил кој ја носи трикраката ѕвезда секогаш е посебно искуство. Кога се работи за автомобил кој привлекува толку многу

Јуни 26, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Skoda Octavia 1.2 TSI 105 Ambition – Доминантно добра!

ТЕСТ: Skoda Octavia 1.2 TSI 105 Ambition – Доминантно добра!

Новата Octavia е борецот во кој Skoda го гледа новиот шампион. Дали Octavia го има она што е потребно за да биде на врвот, имавме

Јуни 20, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mercedes-Benz Citan 109 CDI – Функционалноста пред сè!

ТЕСТ: Mercedes-Benz Citan 109 CDI – Функционалноста пред сè!

Влезот на Mercedes Benz во оваа класа на доставни возила е очекуван чекор со оглед на популарноста на овие автомобили. Ние ги запознавме квалитетите на

Јуни 17, 2013 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+: Созревање на Јапонскиот воин!

ТЕСТ: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+: Созревање на Јапонскиот воин!

Новиот Outlander на Mitsubishi настапува самоуверено на глобалната сцена и ќе се бори со жестоката конкуренција за секој купувач. Дали Outlander го има она што

Јуни 07, 2013 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk