Browsing Category

Тестови

Comments Off on ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

ТЕСТ: Citroën C3 1.6 BlueHDI 75 SHINE – Très chic!

Поминавме неколку дена со новиот, фанки Citroën C3 – кој на голема врата го најавува враќањето на Citroen кон неговите несекојдневни и екстравагантни навики!

Февруари 03, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: SEAT Ateca 2.0 TDI 4Drive XCELLENCE – Компактен SUV со германски гени и шпански дух!

ТЕСТ: SEAT Ateca 2.0 TDI 4Drive XCELLENCE – Компактен SUV со германски гени и шпански дух!

Првиот вистински SUV на SEAT ветува многу – а ние поминавме неколку дена со Ateca опремена со 2-литарски TDI, во највисокото, XCELLENCE ниво на опрема!

Јануари 13, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Toyota Auris 1.33 VVT-I Terra – Повеќе од само „основен“ модел

ТЕСТ: Toyota Auris 1.33 VVT-I Terra – Повеќе од само „основен“ модел

Хечбекот на Toyota веќе неколку години успешно се бори со конкуренцијата на пазарот – а неодамна имавме можност да поминеме неколку дена со неговата основна

Декември 20, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Audi Q2 1.6 TDI Sport – Премиум кросовер со урбано образование

ТЕСТ: Audi Q2 1.6 TDI Sport – Премиум кросовер со урбано образование

Со малиот Q2, Audi во своите раце има контраверзен компактен кросовер кој е предмет на интересна дебата – дали Audi им одговори на сите критичари

Декември 01, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

ТЕСТ: Nissan Navara 2.3 dCi N-CONNECTA – Чекор кон пофини нешта

Новата Navara воведува измени во сегментот – нуди работи кои досега не сме ги очекувале во оваа класа, и имавме можност подобро да го запознаеме

Ноември 22, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Volvo S90 D5 Inscription AWD – Скандинавска верзија на луксузот!

ТЕСТ: Volvo S90 D5 Inscription AWD – Скандинавска верзија на луксузот!

Поминавме неколку денови со новиот луксузен седан на шведскиот производител – и тоа со врвната, Inscription изведба. Прочитајте ги нашите впечатоци од големиот премиум седан!

Ноември 11, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive – Тивка еволуција

ТЕСТ: Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive – Тивка еволуција

Седанот на Toyota не е нов на нашите патишта – но помина низ драстична трансформација од своето прво појавување до денес – па ние решивме

Ноември 01, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Ford S-Max 2.0 TDCi Titanium Powershift – Кога семејните вредности се најважни!

ТЕСТ: Ford S-Max 2.0 TDCi Titanium Powershift – Кога семејните вредности се најважни!

Големите семејни транспортери се реткост кај нас, па затоа со задоволство го прифативме предизвикот подобро да го запознаеме големиот S-Max на Синиот Овал!

Октомври 28, 2016 Тестови
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Volvo S60 Polestar – Еден поинаков спортски седан!

ВОЗЕВМЕ: Volvo S60 Polestar – Еден поинаков спортски седан!

Обично кога зборуваме за брзи седани, мислите ни одат кон автомобили кои доаѓаат од Германија – но според она што го видовме во краткото време кое

Октомври 13, 2016 Тестови
Comments Off on ТУРБО ТЕСТ: Porsche 718 Boxster S – Нескриен талент!

ТУРБО ТЕСТ: Porsche 718 Boxster S – Нескриен талент!

Германскиот производител направи значителна измена кај својот најмал автомобил – го намали моторот и му додаде турбополнач. Ние имавме можност накратко да го запознаеме новиот

Септември 28, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Lexus RX 450h President – Опуштен јапонски луксуз

ТЕСТ: Lexus RX 450h President – Опуштен јапонски луксуз

Неодамна имавме можност да поминеме викенд со големиот и луксузен хибриден SUV на Lexus, кој нуди интересна алтернатива на доминантните германци!

Септември 27, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Jaguar XF 2.0d 180 Prestige – Чекор Погоре

ТЕСТ: Jaguar XF 2.0d 180 Prestige – Чекор Погоре

Моделите на Jaguar секогаш биле дел од британската аристократија – а британската аристократија секогаш барала малку повеќе внимание. Поминавме неколку дена со Jaguar XF –

Август 25, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Maserati Ghibli S Q4 – Ghibli во вистинско издание!

ТЕСТ: Maserati Ghibli S Q4 – Ghibli во вистинско издание!

Неодамна имавме можност да поминеме малку време со врвната изведба на Maserati Ghibli – варијантата S Q4 која крие 3-литарски твин-турбо V6 со потекло од

Август 16, 2016 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Volkswagen Passat 2.0 TDI 150 Comfortline – Hypermiling со големиот германски седан

ТЕСТ: Volkswagen Passat 2.0 TDI 150 Comfortline – Hypermiling со големиот германски седан

Бидејќи веќе го познаваме германскиот седан, решивме да направиме нешто различно – и да видиме каква може да биде потрошувачката на Volkswagen Passat и неговиот

Јуни 29, 2016 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk