Browsing Category

Тестови

0

Возевме: Lexus LC500h – Голем, луксузен, јапонски GT!

Имавме несекојдневна можност да поминеме неколку часа со супер-луксузниот Lexus LC500h и барем накратко да го искусиме јапонскиот пристап кон GT автомобилите!

Ноември 16, 2017 Тестови
0

Возевме: Новиот Porsche Cayenne на Крит – Еволуција и револуција!

Porsche неодамна ја лансираше најновата, трета генерација од популарниот Cayenne – а ние ја искористивме одличната можност подобро да го запознаеме новиот SUV од Штутгарт!

Ноември 10, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 308 1.6 BlueHDI 100 Active – Ако не е расипано, не го поправај!

ТЕСТ: Peugeot 308 1.6 BlueHDI 100 Active – Ако не е расипано, не го поправај!

Францускиот производител неодамна го освежи добро-познатиот 308 – му даде нов лик и неколку нови технологии – а ние имавме можност да поминеме неколку дена

Ноември 01, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4 Launch – Ако Ferrari правеше SUV…

ТЕСТ: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4 Launch – Ако Ferrari правеше SUV…

Поминавме неколку дена со првиот SUV на Alfa Romeo – новиот Stelvio, опремен со 2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 280 коњски сили кон сите четири тркала!

Октомври 13, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Volkswagen Golf VII 1.6 TDI 115 Trendline – Високи очекувања!

ТЕСТ: Volkswagen Golf VII 1.6 TDI 115 Trendline – Високи очекувања!

Поминавме неколку дена со новиот, освежен Volkswagen Golf опремен со 1.6-литарски турбодизел кој испорачува 115 коњски сили и ветува ниска потрошувачка!

Октомври 06, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid – Toyota повторно го пронајде својот грув!

ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid – Toyota повторно го пронајде својот грув!

Поминавме неколку дена со неконвенционалниот и интересен нов хибрид на јапонскиот гигант Toyota – прочитајте повеќе за привлечниот C-HR!

Септември 29, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Ford Kuga 2.0 TDCi 4×4 PowerShift Titanium – Темелно освежување за германскиот SUV

ТЕСТ: Ford Kuga 2.0 TDCi 4×4 PowerShift Titanium – Темелно освежување за германскиот SUV

Поминавме неколку дена со темелно освежената Ford Kuga, опремена со 2-литарски турбодизел и автоматски менувач – ова се нашите впечатоци од фејслифтираниот германски

Септември 21, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: SEAT Ibiza 1.0 TSI 95 FR – Нескриени амбиции!

ТЕСТ: SEAT Ibiza 1.0 TSI 95 FR – Нескриени амбиции!

Поминавме викенд со новата SEAT Ibiza опремена со 1-литарскиот турбо-бензинец со 95 коњски сили и динамичното FR ниво на опрема – дознајте повеќе за компактниот

Септември 14, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Peugeot 301 1.6 BlueHDI 100 Active – Достапност на француски начин

ТЕСТ: Peugeot 301 1.6 BlueHDI 100 Active – Достапност на француски начин

Сегментот на достапни мали седани е навистина конкурентен – и сè повеќе производители влегуваат во играта. Какви се талентите на францускиот кандидат

Август 31, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: KIA Rio 1.2 84 Style – Еволуција на докажаното

ТЕСТ: KIA Rio 1.2 84 Style – Еволуција на докажаното

Новото KIA Rio доаѓа во време кога конкуренцијата во класата станува навистина моќна – дали новиот урбан компакт на корејскиот производител го има она што

Август 23, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Ford Mondeo 1.5 TDCi 120 Business – Комфорна економичност!

ТЕСТ: Ford Mondeo 1.5 TDCi 120 Business – Комфорна економичност!

За да ги разбиеме стереотипите околу големи автомобили со мали мотори поминавме неколку дена со новиот Ford Mondeo и неговиот 1.5-литарски турбодизел со 120 коњски

Август 17, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D 175 Ultimate AWD Auto – Повторување на успехот

ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D 175 Ultimate AWD Auto – Повторување на успехот

Имавме одлична можност да поминеме неколку дена со новиот SUV на Mazda – и ја искористивме таа можност да се увериме дека јапонскиот производител не

Август 14, 2017 Тестови
Comments Off on ТЕСТ: Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTi 170 Innovation – Грандиозен настап на германскиот седан!

ТЕСТ: Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTi 170 Innovation – Грандиозен настап на германскиот седан!

Поминавме неколку дена со новата Insignia Grand Sport и имавме можност самите да се увериме во квалитетите на новиот знаменосец на Opel

Август 01, 2017 Тестови
Comments Off on ВОЗЕВМЕ: Се запознавме со новата Ford Fiesta во Шпанија!

ВОЗЕВМЕ: Се запознавме со новата Ford Fiesta во Шпанија!

Малата Fiesta е еден од најпопуларните и најзначајните модели на Ford, и токму со новата Fiesta се запознавме во Валјадолид, Шпанија!

Јули 26, 2017 Тестови
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk