Browsing Category

Вести

0

Нови цени на горивата – бензините и дизелот поскапуваат за половина денар

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – од вечерва ќе купуваме малку поскапи бензини и дизел

Декември 11, 2017 Вести
0

BMW ќе ја прошири електричната гама со електрични iX SUV модели

Германскиот производител потенцијално ќе ја прошири својата гама на електрични возила со помали конвенционални, но и големи SUV модели за да биде во чекор со

Декември 07, 2017 Вести
0

Македонска премиера на новиот BMW X3!

Најновата, трета генерација на популарниот германски SUV пред само неколку моменти беше официјално претставена пред македонската публика

Декември 06, 2017 Вести
0

ИНТЕРВЈУ: Анџело Василевски од EXIDE – Акумулаторите во чекор го следат развојот на модерната технологија

Доаѓаат ниски температури и повторно се во фокусот дискусиите за автомобилските акумулатори – па токму за тоа зборувавме со Анџело Василевски од Exide, кој ни

Декември 04, 2017 Вести
0

Во Македонија пристигна новиот Volkswagen T-Roc

Во салонот на Volkswagen во Скопје веќе е изложен новиот кросовер на германскиот производител, кој се вика T-Roc!

Декември 01, 2017 Вести
0

Киа Моторс Македонија отвори нов салон во Штип!

Со отворањето на новиот салон во Штип, нашите пријатели од Киа Моторс Македонија ја најавуваат експанзијата на својата продажна мрежа и во други градови ширум

Ноември 30, 2017 Вести
Comments Off on Ова се кандидатите за титулата Европски Автомобил на Годината за 2018

Ова се кандидатите за титулата Европски Автомобил на Годината за 2018

Жирито тукушто ја објави листата на автомобили кои ќе се борат за титулата Европски Автомобил на Годината за следната календарска година

Ноември 28, 2017 Вести
Comments Off on Регулаторна: Бензините поевтинуваат, дизелот останува со истата цена

Регулаторна: Бензините поевтинуваат, дизелот останува со истата цена

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва се намалуваат цените на бензините, додека цената на дизелот останува непроменета

Ноември 27, 2017 Вести
Comments Off on Во Белгија започна производството на новиот Volvo XC40

Во Белгија започна производството на новиот Volvo XC40

Веќе се направени повеќе од 13.000 нарачки за новиот компактен кросовер на Volvo и првите примероци наскоро ќе стигнат до своите сопственици

Ноември 23, 2017 Вести
Comments Off on Mercedes-Benz го најавува новиот CLS!

Mercedes-Benz го најавува новиот CLS!

Со неколку објавени фотографии, Mercedes-Benz ја најавува најновата, трета генерација на успешниот купе-седан со ознаката CLS!

Ноември 20, 2017 Вести
Comments Off on Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

Од македонскиот импортер на Citroën нè информираа дека пристигна новиот компактен SUV на францускиот производител – C3 Aircross

Ноември 20, 2017 Вести
Comments Off on Premium Auto Zentrum – Една година подоцна!

Premium Auto Zentrum – Една година подоцна!

Увозникот на премиум користени автомобили – Premium Auto Zentrum – прослави една година од промената на својот бизнис модел и се пофали со постигнатите резултати

Ноември 20, 2017 Вести
Comments Off on Супер-луксузниот Lexus LC500h претставен во Македонија

Супер-луксузниот Lexus LC500h претставен во Македонија

Спортското луксузно купе на јапонскиот премиум производител Lexus денес беше претставено пред македонските медиуми

Ноември 15, 2017 Вести
Comments Off on Новите Volkswagen Polo и T-Roc добија 5 ѕвездички на Euro NCAP

Новите Volkswagen Polo и T-Roc добија 5 ѕвездички на Euro NCAP

Двата нови модели на Volkswagen постигнаа извонредни резултати во сегментот, со одлична активна безбедност и заштита на патниците

Ноември 15, 2017 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk