Browsing Category

Вести

0

Иднината на AMG значи нови модели, повеќе моќ и уште повеќе престиж!

Супер-спортскиот огранок на Mercedes-Benz продава сè повеќе и повеќе автомобили – минатата година само во САД ја зголемија продажбата за 33% – и луѓето кои

Јануари 16, 2017 Вести
0

Започна производството на новата Nissan Micra

По неколкугодишна пауза, Nissan Micra повторно се произведува во Европа – и тоа во фабрика на Renault/Nissan во Flins, Франција

Јануари 12, 2017 Вести
0

Бензините поскапуваат, цената на дизелот останува иста

На првата пресметка на цените во новата година, Регулаторната Комисија за Енергетика одлучи да ги зголеми цените на бензините, додека цената на дизелот останува иста

Јануари 09, 2017 Вести
0

Официјално: Следниот Ford Mustang ќе има и хибридна варијанта!

Еве нешто неочекувано – Ford потврди дека следната генерација на легендарниот Mustang ќе воведе уште еден новитет – а тоа е хибридна изведба во истиот

Јануари 04, 2017 Вести
0

Новиот Hyundai Tucson Fuel Cell ќе има 30% поголема автономија

Втората генерација на Tucson со горивна ќелија ќе има 30 проценти подобра автономија од сегашниот автомобил – а тоа значи дека супер-модерниот SUV ќе може

Јануари 03, 2017 Вести
Comments Off on Бензините и дизелот поскапуваат за два денари

Бензините и дизелот поскапуваат за два денари

Регулаторната Комисија за Енергетика ги зголеми малопродажните цени на горивата – бензините и дизелот поскапуваат за два денари

Декември 26, 2016 Вести
Comments Off on Пронајдена е најстарата Ford Fiesta во Македонија!

Пронајдена е најстарата Ford Fiesta во Македонија!

Ми Да Гранд Моторс ја заврши својата потрага – најдена е најстарата Ford Fiesta во Македонија – која е во сопственост на едно семејство од

Декември 22, 2016 Вести
Comments Off on Exide Premium Carbon Boost – Енергија без компромис!

Exide Premium Carbon Boost – Енергија без компромис!

Акумулаторите на американскиот гигант Exide голем број производители на автомобили ги користат како ОЕМ – „оригинален дел”. Тие пружаат висока стартна моќ и продолжен животен

Декември 21, 2016 Вести
Comments Off on Hyundai е најквалитетен според германскиот Auto Bild!

Hyundai е најквалитетен според германскиот Auto Bild!

Корејскиот производител освои уште едно престижно признание – и тоа на германска територија. Според германскиот Auto Bild, трет пат во седум години Hyundai успева да стигне

Декември 19, 2016 Вести
Comments Off on Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Британските Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар – Automobili Group e новиот официјален импортер и дистрибутер на овие возила за Македонија и Косово

Декември 19, 2016 Вести
Comments Off on Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Giulia – седанот со кој Alfa Romeo сака да се врати на глобалната мапа – пристигна во Македонија!

Декември 16, 2016 Вести
Comments Off on Фабриката Maserati Avv. Giovanni Agnelli го произведе 100.000-тиот автомобил од 2013

Фабриката Maserati Avv. Giovanni Agnelli го произведе 100.000-тиот автомобил од 2013

Официјално наречена Officine Maserati Grugliasco S.p.A., фабриката каде што Maserati ги произведува Ghibli и Quattroporte започна со работа во првата четвртина од 2013. За краткиот

Декември 16, 2016 Вести
Comments Off on Во Скопје започна со работа AGS BOSCH SERVICE центарот!

Во Скопје започна со работа AGS BOSCH SERVICE центарот!

AGS BOSCH SERVICE е прв комплетен овластен сервис во доменот на автомобилската индустрија, кој се занимава со трговија со резервни делови и сервисирање на дизел

Декември 15, 2016 Вести
Comments Off on Новата SEAT Ateca се закити со титулата Autobest 2017!

Новата SEAT Ateca се закити со титулата Autobest 2017!

SEAT Ateca беше изгласана за Autobest 2017,  а SMARTBEST наградата ја однесе Peugeot 3008 за новиот i-Cockpit ентериер!

Декември 15, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk