Browsing Category

Галерии

Comments Off on ГАЛЕРИЈА: Погледнете како се произведува Bugatti Chiron

ГАЛЕРИЈА: Погледнете како се произведува Bugatti Chiron

Наследникот на Bugatti Veyron се вика Chiron, и веќе знаеме скоро сè за новиот бенчмарк меѓу uber-автомобилите – но сега имаме можност да погледнеме зад

Февруари 08, 2017 Галерии
Comments Off on Citroen C-Elysee доби редизајн со нови технологии и нови бои

Citroen C-Elysee доби редизајн со нови технологии и нови бои

Компактниот Француски седан е модернизиран со измена на дизајнот и подобрувања во неколку категории

Ноември 17, 2016 Галерии
Comments Off on ФОТО + ВИДЕО: CARclub.mk пред-одморски собир во соработка со Wurth!

ФОТО + ВИДЕО: CARclub.mk пред-одморски собир во соработка со Wurth!

Нашите пријатели од Wurth беа домаќини на последното CARclub дружење пред да започне сезоната на годишните одмори – ние се дружевме а луѓето од Wurth

Јуни 30, 2016 Галерии
Comments Off on Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

По повод пристигнувањето на новата Nissan Navara во Македонија, македонскиот импортер организираше несекојдневен настан каде ги презентираше теренските способности на јапонскиот пик-ап!

Јуни 14, 2016 Галерии
Comments Off on ФОТО + ВИДЕО: Мега-галерија од Втората Изложба на Автомобили и Моторцикли – АСУЦ

ФОТО + ВИДЕО: Мега-галерија од Втората Изложба на Автомобили и Моторцикли – АСУЦ

Денес се одржа вториот авто-мото собир организиран од АСУЦ „Боро Петрушевски“ во Скопје, а ние ви пренесуваме мега-галерија и видео од изложените автомобили!

Мај 15, 2016 Галерии
Comments Off on МЕГА ГАЛЕРИЈА: 11-та Меѓународна Изложба на Историски Возила

МЕГА ГАЛЕРИЈА: 11-та Меѓународна Изложба на Историски Возила

Пред неколку дена ја најавивме изложбата, а денес ви пренесуваме мега-галерија од изложените олдтајмери кои беа дел од изложбата во Скопје!

Мај 07, 2016 Галерии
Comments Off on ГАЛЕРИЈА: Стјуардесите на Mercedes-Benz и Мак Аутостар!

ГАЛЕРИЈА: Стјуардесите на Mercedes-Benz и Мак Аутостар!

Неделава е актуелна промоцијата на новата Mercedes-Benz E-Class во Македонија, а ние ви пренесуваме ексклузивна галерија од стјуардесите задолжени за првокласното искуство во салонот на

Април 14, 2016 Галерии
Comments Off on Визијата за легендарни дрифт машини на Кајзајл Салим

Визијата за легендарни дрифт машини на Кајзајл Салим

22-годишниот Британец Кајзајл Салим во виртуелна реалност го оживеа неговиот сон за несекојдневни дрифт креации базирани на легендарни и невообичаени модели за овој спорт

Февруари 12, 2016 Галерии
Comments Off on Овој беспрекорен Mercedes-Benz 540 K Special Roadster се продаде за 9.9 милиони долари!

Овој беспрекорен Mercedes-Benz 540 K Special Roadster се продаде за 9.9 милиони долари!

Иако наддавањето за овој извонреден автомобил од 1937-ма година започна на „само“ 5 милиони, тој на аукција достигна цена од неверојатни 9.9 милиони долари!

Февруари 02, 2016 Галерии
Comments Off on Галерија: Модерни рели автомобили кои сонуваме да ги видиме

Галерија: Модерни рели автомобили кои сонуваме да ги видиме

Светскиот рели шампонат се подготвува за уште една возбудлива сезона, а овие неверојатни рендери пристигнуваат токму пред првата трка во годинава, закажана за крајот на

Јануари 17, 2016 Галерии
Comments Off on CARclub Галерија: 34ти Бузетски Дани!

CARclub Галерија: 34ти Бузетски Дани!

Благодарение на Игор Христовски ви пренесуваме одлична галерија од настаните во Бузет минатиот викенд!

Септември 27, 2015 Галерии
Comments Off on CARclub Галерија: Mercedes-Benz 170S од далечната 1951-ва година!

CARclub Галерија: Mercedes-Benz 170S од далечната 1951-ва година!

Ретка привилегија е воопшто да се види еден ваков примерок, а ние имавме можност одблиску да запознаеме еден прекрасен Mercedes-Benz 170S, произведен во далечната 1951-ва

Септември 11, 2015 Галерии
Comments Off on CARclub Галерија: Прекрасното BMW E21 на Никола Војновски!

CARclub Галерија: Прекрасното BMW E21 на Никола Војновски!

Никола Војновски, познат и како ExtremeBt, е веќе неколку пати гостин на нашите страници – а вечерва со задоволство ќе ви го претставиме неговото спектакуларно

Септември 01, 2015 Галерии
Comments Off on CARclub Галерија: McLaren MP4-12C во Скопје!

CARclub Галерија: McLaren MP4-12C во Скопје!

Деновиве низ нашиот главен град се движеше вистинска егзотика – McLaren MP4-12C – а ние имавме ексклузивен пристап до несекојдневниот автомобил и направивме одлична фото-галерија!

Јули 08, 2015 Галерии
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk