Browsing Category

Концепти

0

Škoda најавува електрична иднина со Vision E!

Со најавата за електричниот концепт кој ќе го промовира на саемот на автомобили во Шангај, Škoda ја објави својата стратегија за електрична мобилност

Март 29, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Renault ZОЕ e-sport Concept – електрична џебна ракета со 460 коњски сили!

Женева 2017: Renault ZОЕ e-sport Concept – електрична џебна ракета со 460 коњски сили!

Францускиот бренд го претстави новиот ZОЕ e-sport концепт на Женевскиот саем, кој располага со два електрични мотори со вкупна сила од 460 кс и 640

Март 09, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Infiniti го претстави брзиот и жесток Q60 Black S Hybrid Concept

Женева 2017: Infiniti го претстави брзиот и жесток Q60 Black S Hybrid Concept

Infiniti во соработка со тимот на Renault Sport F1 го направи Q60 Black S – кој е „опремен“ со 400 коњски сили и KERS систем

Март 08, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Audi Q8 Sport Concept – Хибрид со 476 коњски сили и автономија од 1200 километри!

Женева 2017: Audi Q8 Sport Concept – Хибрид со 476 коњски сили и автономија од 1200 километри!

Германскиот премиум бренд го претстави Q8 Sport Concept – моќен хибриден кросовер базиран на Q8 Concept кој беше изложен на саемот во Детроит

Март 08, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Со новиот FE Fuel Cell Concept, Hyundai ја најавува иднината на екологијата

Женева 2017: Со новиот FE Fuel Cell Concept, Hyundai ја најавува иднината на екологијата

Дури и самото име – FE – означува Future Eco, а Hyundai кажува дека со новиот концепт најавуваат целосно нов, еколошки-прифатлив SUV!

Март 08, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Bentley изненади со луксузниот и електричен EXP 12 Speed 6e концепт!

Женева 2017: Bentley изненади со луксузниот и електричен EXP 12 Speed 6e концепт!

Британскиот производител на супер-луксузни автомобили понуди нешто неочекувано во Женева – кабриолет базиран на концептот EXP 10 Speed-6, но со електричен погон!

Март 07, 2017 Концепти
Comments Off on Женева 2017: Mercedes-AMG GT Concept има 4 врати и 800 коњски сили!

Женева 2017: Mercedes-AMG GT Concept има 4 врати и 800 коњски сили!

Со концептот кој Mercedes-AMG тукушто го претстави во Женева, германскиот производител најавува седан со четири врати кој ќе им се придружи на GT и GT

Март 07, 2017 Концепти
Comments Off on Peugeot во Женева ќе го претстави интелигентниот концепт Instinct

Peugeot во Женева ќе го претстави интелигентниот концепт Instinct

Францускиот производител ги објави првите официјални фотографии и детали за концептот наречен Instinct кој ќе го претстави во Женева, а кој доаѓа со грст нови

Февруари 27, 2017 Концепти
Comments Off on Електричниот Elextra супер-автомобил ќе забрзува до стотка за 2.3 секунди!

Електричниот Elextra супер-автомобил ќе забрзува до стотка за 2.3 секунди!

Нов ден, нов конкурент на Tesla – кој амбициозно најавува дека ќе биде меѓу најбрзите автомобили на светот

Февруари 22, 2017 Концепти
Comments Off on SsangYong најавува кон концепт за европски SUV

SsangYong најавува кон концепт за европски SUV

Корејскиот производител за Женева најавува нов концепт кој би требало да го потврди новиот дизајнерски јазик на брендот – а со тоа да го направи

Февруари 20, 2017 Концепти
Comments Off on Citroën SpaceTourer 4×4 Ë Concept – Алтернативен миниван за оние со авантуристички дух!

Citroën SpaceTourer 4×4 Ë Concept – Алтернативен миниван за оние со авантуристички дух!

Новиот концепт на Citroën нуди алтернатива за оние кои имаат животен стил кој бара теренско возило, но не сакаат класичен SUV или кросовер!

Февруари 14, 2017 Концепти
Comments Off on Citroën C-Aircross Concept ја најавува следната генерација на C3 Picasso

Citroën C-Aircross Concept ја најавува следната генерација на C3 Picasso

Францускиот бренд го претстави концептот C-Aircross, кој ќе дебитира во Женева следниот месец и служи да ја прикаже следната генерација на C3 Picasso

Февруари 08, 2017 Концепти
Comments Off on Aestetics A Concept го најавува новиот дизајнерски јазик на Mercedes-Benz

Aestetics A Concept го најавува новиот дизајнерски јазик на Mercedes-Benz

Mercedes-Benz го најави новиот дизајнерски правец по кој ќе се движат претстојните компактни возила, со скулптурата наречена Aestetics

Јануари 31, 2017 Концепти
Comments Off on КОНЦЕПТ: Volkswagen I.D. Buzz Concept – Електричен микро-автобус од иднината!

КОНЦЕПТ: Volkswagen I.D. Buzz Concept – Електричен микро-автобус од иднината!

На саемот на автомобили во Детроит, германскиот производител го претстави новиот I.D. Buzz Concept кој всушност е најава за вториот електричен автомобил на брендот

Јануари 13, 2017 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk