Browsing Category

Концепти

0

Borgward го претстави футуристичкиот Isabella EV Concept

Isabella Concept e модерна интерпретација на истоимениот класичен модел на брендот, која располага со револуционерен ентериер, флуиден дизајн и пространи димензии

Септември 21, 2017 Концепти
0

Audi Aicon – Визија за иднината според Инголштад!

Концептот кој Audi го нарече Aicon е екстремно хај-тек визија за автономен, луксузен, електричен седан од иднината!

Септември 14, 2017 Концепти
0

BMW i Vision Dynamics најавува ривал на Tesla Model 3

BMW претстави ново електрично возило на автомобилскиот саем во Франкфурт, кое ќе се позиционира помеѓу i3 и i8 и ќе го предизвика Tesla Model

Септември 13, 2017 Концепти
Comments Off on Официјална премиера на новиот Mercedes-Benz Concept EQA на Славче Таневски

Официјална премиера на новиот Mercedes-Benz Concept EQA на Славче Таневски

Концептот за нов електричен хечбек на Mercedes-Benz – позади кој стои македонскиот дизајнер Славче Таневски – официјално беше претставен во Франкфурт!

Септември 12, 2017 Концепти
Comments Off on Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

Со освежениот електричен концепт, Volkswagen го најавува серискиот електричен автомобил кој се очекува на пазарот за само три години

Септември 12, 2017 Концепти
Comments Off on Нова скица од Mercedes-Benz EQ A концептот на Славче Таневски!

Нова скица од Mercedes-Benz EQ A концептот на Славче Таневски!

Mercedes-Benz објави уште една скица од новиот електричен концепт кој ќе  го претстави во Франкфурт!

Септември 08, 2017 Концепти
Comments Off on KIA подготвува спектакуларен концепт за Франкфурт!

KIA подготвува спектакуларен концепт за Франкфурт!

Со новиот Proceed концепт, KIA најавува сосем ново размислување во сегментот – концептот кој ќе го претстави во Франкфурт ја најавува следната генерација на Cee’d!

Септември 07, 2017 Концепти
Comments Off on Протекоа првите фотографии и информации за новиот BMW X7 iPerformance концепт!

Протекоа првите фотографии и информации за новиот BMW X7 iPerformance концепт!

Со новиот концепт, баварскиот производител го најавува новиот голем SUV кој ќе биде поставен на врвот на хиерархијата на теренците кои ги нуди

Септември 07, 2017 Концепти
Comments Off on MINI ќе донесе тркачки John Cooper Works GP Concept во Франкфурт

MINI ќе донесе тркачки John Cooper Works GP Concept во Франкфурт

Концептот кој MINI ќе го претстави на Франкфуртското Мотор Шоу е инспирирано од рели-успесите на брендот, особено од Монте Карло релито од 1967-ма година!

Септември 06, 2017 Концепти
Comments Off on Новиот Mercedes-Benz Concept EQ A на Славче Таневски ќе биде претставен во Франкфурт!

Новиот Mercedes-Benz Concept EQ A на Славче Таневски ќе биде претставен во Франкфурт!

Mercedes-Benz ја објави првата фотографија од новиот EQ A концепт – кој ќе биде дел од новиот EQ бренд на електрични возила, и е дело

Септември 04, 2017 Концепти
Comments Off on Официјално: Mercedes-AMG Project One доаѓа во Франкфурт!

Официјално: Mercedes-AMG Project One доаѓа во Франкфурт!

Хипер-автомобилот на Mercedes-Benz ќе ја види светлината на денот за само неколку седмици на Франкфуртското ауто-шоу!

Септември 01, 2017 Концепти
Comments Off on MINI Electric – Електричен концепт за иднината на MINI!

MINI Electric – Електричен концепт за иднината на MINI!

Британскиот огранок на BMW веќе најави дека ќе претстави целосно-електричен автомобил во 2019, а овој концепт е најава токму за тоа!

Август 31, 2017 Концепти
Comments Off on Премиера: Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet – електричен кабриолет од кој застанува здивот!

Премиера: Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet – електричен кабриолет од кој застанува здивот!

Maybach дивизијата на Mercedes-Benz го претстави својот најнов концепт – електричен кабриолет на кој навистина не можете да останете рамнодушни!

Август 19, 2017 Концепти
Comments Off on BMW Z4 Concept дебитираше на Pebble Beach!

BMW Z4 Concept дебитираше на Pebble Beach!

Со концептот кој го претстави на Pebble Beach, BMW го најавува новиот Z4 кој треба да пристигне во салоните следната година!

Август 18, 2017 Концепти
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk