Browsing Category

Спорт

Comments Off on Имавме навистина перфектен викенд – тотална доминација на Иџе во Германија!

Имавме навистина перфектен викенд – тотална доминација на Иџе во Германија!

Можеби тоа беше јасно одамна, и пред трката во Германија, со сите перформанси и резултати оваа сезона, но по постигнувањето на патеката Гласбахренен како домаќин

Јули 28, 2015 Спорт
Comments Off on Formula 1: Vettel стигна до убедлива победа на Hungaroring!

Formula 1: Vettel стигна до убедлива победа на Hungaroring!

Sebastian Vettel без посебен напор извозе до неговата (и на Ferrari) втора победа оваа сезона – но сепак зад него имаше акција, па Daniil Kyvat

Јули 26, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе оди во Германија подготвен да го оправда фаворитскиот статус!

Иџе оди во Германија подготвен да го оправда фаворитскиот статус!

Нема одмор за македонската спортска гордост, Игор Стефановски – Иџе!

Јули 25, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе: Мајерчак призна дека јас сум му најтешкиот противник!

Иџе: Мајерчак призна дека јас сум му најтешкиот противник!

Иџе го победи локалниот херој Властимил Мајерчак на патеката Добшински Копец во Словачка!

Јули 20, 2015 Спорт
Comments Off on ЕП на ридски патеки – Италија: Мамутската патека во Италија – нов предизвик за Иџе!

ЕП на ридски патеки – Италија: Мамутската патека во Италија – нов предизвик за Иџе!

Најголемиот овогодишен предизвик за европскиот шампион – Игор Стефановски – е викендов во Италија!

Јули 04, 2015 Спорт
Comments Off on Драматична победа на Иџе во Полска!

Драматична победа на Иџе во Полска!

Бранителот на европскиот трофеј победи во Полска во исклучително тешки услови за натпреварување!

Јуни 22, 2015 Спорт
Comments Off on Formula 1: Rosberg го победи Hamilton, стигна до победа во Австрија!

Formula 1: Rosberg го победи Hamilton, стигна до победа во Австрија!

Lewis Hamilton ја започна трката од водечката позиција, но неговиот тимски колега Nico Rosberg го презема водството уште на првиот свиок и херојски ги издржа

Јуни 22, 2015 Спорт
Comments Off on Ford GT се враќа на Le Mans!

Ford GT се враќа на Le Mans!

Легендарниот Ford се враќа на Le Mans во 2016 со комплетно новиот Ford GT, одбележувајќи ја 50-годишнината од победата во 1966!

Јуни 13, 2015 Спорт
Comments Off on ЕП на Ридски Патеки: Иџе втор во Чешка!

ЕП на Ридски Патеки: Иџе втор во Чешка!

Без оглед на прекинот на победничката серија, Иџе е задоволен од освоеното второ место и викендот без проблеми посебно што оваа патека во Чешка му

Јуни 08, 2015 Спорт
Comments Off on Formula 1: Победа на Хамилтон во Канада, 1-2 за Mercedes!

Formula 1: Победа на Хамилтон во Канада, 1-2 за Mercedes!

Луис Хамилтон освои лесна победа пред колегата Нико Розберг, а Валтери Ботас стигна до својот прв подиумски финиш оваа сезона!

Јуни 08, 2015 Спорт
Comments Off on ЕП на Ридски Патеки: Иџе оди по одмазда во Чешка!

ЕП на Ридски Патеки: Иџе оди по одмазда во Чешка!

Македонскиот ас Игор Стефановски ќе се обиде да ги избрише лошите сеќавања од оваа патека од лани и да го продолжи низот на победи на

Јуни 05, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе е незапирлив – четири победи на четири настапи годинава!

Иџе е незапирлив – четири победи на четири настапи годинава!

Бранителот на европската титула на ридски патеки на трката на патеката Рампа да Фалпера, Брага, го продолжи победничкиот низ задржувајќи го стопроцентниот успех на стартот

Мај 19, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе со својот хет-трик остана крал на Шпанија!

Иџе со својот хет-трик остана крал на Шпанија!

Игор Стефановски успеа да го собори сопствениот рекорд на патеката од минатата сезона за возилата од група Н што му овозможи да стигне до третата

Мај 11, 2015 Спорт
Comments Off on Игор Стефановски во Шпанија ќе оди по трета последователна победа!

Игор Стефановски во Шпанија ќе оди по трета последователна победа!

Најдобриот македонски автомобилист и евроспки шампион викендов на исклучително тешката патека во Шпанија најавува нов триумф!

Мај 08, 2015 Спорт, Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk