Browsing Category

Спорт

Comments Off on Новиот предизвик на Иџе во ETCC започнува викендов

Новиот предизвик на Иџе во ETCC започнува викендов

Актуелниот владетел на ридско-брзинските патеки низ Европа – Игор стефановски Иџе – го започнува учеството во ETCC шампионатот овој викенд со учество на првата трка на

Март 29, 2016 Спорт
Comments Off on Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Првата трка оваа година беше навистина возбудлива – на подиумот завршија Nico Rosberg и Lewis Hamilton од Mercedes и Sebastian Vettel од Ferrari!

Март 20, 2016 Спорт
Comments Off on Игор Стефановски – Иџе ќе се натпреварува во ETCC!

Игор Стефановски – Иџе ќе се натпреварува во ETCC!

Македонскиот автомобилски ас од оваа сезона ќе се натпреварува во Европскиот Куп на Туринг Автомобили – European Touring Car Cup – ETCC!

Март 06, 2016 Спорт
Comments Off on Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Според претседателот на Асоцијацијата на Возачи на Формула 1, возачите едногласно побарале да добијат затворени болиди

Јануари 26, 2016 Спорт
Comments Off on Спектакуларна победа за Stephane Peterhansel и Peugeot на Dakar 2016!

Спектакуларна победа за Stephane Peterhansel и Peugeot на Dakar 2016!

Францускиот тим освои убедлива и спектакуларна победа во категоријата на автомобили на овогодинешното Дакар рели – Peterhansel имаше водство од преку 30 минути во финалниот

Јануари 17, 2016 Спорт
Comments Off on WRC ќе користи дронови за да ја подобри покриеноста, а со тоа и гледаноста на трките!

WRC ќе користи дронови за да ја подобри покриеноста, а со тоа и гледаноста на трките!

Светскиот Рели Шампионат обезбеди договор кој ќе донесе спектакуларни воздушни кадри снимени со дронови од сите настани во сезоната

Јануари 15, 2016 Спорт
Comments Off on Peugeot го претстави новиот 2008 DKR!

Peugeot го претстави новиот 2008 DKR!

Францускиот производител се подготвува за уште еден настап на Дакар релито – каде ќе се појави со освежен и подобрен 2008 DKR!

Декември 04, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе отиде да си ја подигне втората круна!

Иџе отиде да си ја подигне втората круна!

Иџе викендов е во Порто – каде ќе си ја подигне втората, максимално заслужена и убедливо извојувана круна!

Октомври 31, 2015 Спорт
Comments Off on Формула 1: Трета титула за Lewis Hamilton!

Формула 1: Трета титула за Lewis Hamilton!

Lewis Hamilton ја зграпчи третата шампионска титула во шампионатот на возачи во Formula 1!

Октомври 27, 2015 Спорт
Comments Off on Орхан Амет најуспешен на патеката во Кичево

Орхан Амет најуспешен на патеката во Кичево

Викендов се одржа втората рунда од меѓуклубскиот шампионат во автомобилизам на единствената кружна патека во Кичево, а како најуспешен со две победи се издвои Орхан

Октомври 05, 2015 Спорт
Comments Off on По тоталната доминација, Иџе ја освои втората европска титула!

По тоталната доминација, Иџе ја освои втората европска титула!

Најдобриот македонски автомобилист и човекот кој гордо и неуморно ги бранеше боите на Македонија на Европскиот Шампионат на Ридски Патеки – Игор Стефановски – Иџе

Септември 22, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе: По втората титула, време е за нови предизвици!

Иџе: По втората титула, време е за нови предизвици!

Игор „Иџе“ Стефановски по втор, последователен пат е Европски Шампион на Ридски Патеки, а од следната година се подготвува за нови предизвици – доби покана

Септември 01, 2015 Спорт
Comments Off on Иџе: Титулата и пласманот се поважни од победата!

Иџе: Титулата и пласманот се поважни од победата!

„Летечкиот Македонец“ во Словенија треба да освои само еден бод и трка пред крајот на шампионатот да го задржи епитетот најбрз европски автомобилист на ридски

Август 29, 2015 Спорт
Comments Off on Игор „Иџе“ Стефановски: Не ја давам европската круна!

Игор „Иџе“ Стефановски: Не ја давам европската круна!

На македонскиот автомобилист две трки до крајот на првенството му недостасува уште еден бод за да го задржи епитетот најбрз европски возач на ридски патеки!

Август 17, 2015 Спорт
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk