Browsing Category

Спорт

Comments Off on Тркачкиот Volvo S60 Polestar TC1 наменет за WTCC изгледа застрашувачки!

Тркачкиот Volvo S60 Polestar TC1 наменет за WTCC изгледа застрашувачки!

Има нешто посебно кога ќе видиме тркачки автомобил без многуте налепници и брендирања од спонзорите – а тркачкиот Volvo S60 Polestar TC1 наменет за WTCC

Август 31, 2016 Спорт
Comments Off on Возете се на Nurburgring во Jaguar F-Type SVR!

Возете се на Nurburgring во Jaguar F-Type SVR!

Сакате да го искусите легендарниот „Зелен Пекол“ на несекојдневен начин? Тука е Jaguar F-Type SVR во улога на Ringtaxi!

Јуни 21, 2016 Спорт
Comments Off on Subaru го подобри својот рекорд на Isle of Man со специјален WRX STI

Subaru го подобри својот рекорд на Isle of Man со специјален WRX STI

Во понеделникот, професионалниот рели возач и ветеран на трките Isle of Man TT – Марк Хигинс го подобри својот рекорд на 60 километри долгата патека со

Јуни 09, 2016 Спорт
Comments Off on Утринска Гимнастика: Онборд видеа од трката Превала, Косово 2016!

Утринска Гимнастика: Онборд видеа од трката Превала, Косово 2016!

Авто Картинг Клубот Никола Карев објави онборд видеа од побрзите возења на три членови од нивниот клуб, на патеката Превала, Косово

Мај 13, 2016 Спорт
Comments Off on Ридско-брзинска трка Превала, Косово 2016

Ридско-брзинска трка Превала, Косово 2016

Осум Македонски возачи овој викенд си ги одмерија силите со Косовските натпреварувачи на ридската трка Превала, во близина на Брезовица

Мај 09, 2016 Спорт
Comments Off on Volkswagen Motorsport најавува ново, полесно и помоќно Polo WRC

Volkswagen Motorsport најавува ново, полесно и помоќно Polo WRC

Спортската дивизија на Volkswagen најавува ново Polo WRC кое ќе ја продолжи доминацијата во Светскиот Рели Шампионат

Април 13, 2016 Спорт
Comments Off on Иџе стигна до седмото место на првата патека од ETCC шампионатот

Иџе стигна до седмото место на првата патека од ETCC шампионатот

Поради проблеми со возилото, Игор Стефановски Иџе имаше не толку успешно деби на патеката Paul Ricard од ETCC, но сепак успеа да ги освои првите бодови во оваа

Април 06, 2016 Спорт
Comments Off on Новиот предизвик на Иџе во ETCC започнува викендов

Новиот предизвик на Иџе во ETCC започнува викендов

Актуелниот владетел на ридско-брзинските патеки низ Европа – Игор стефановски Иџе – го започнува учеството во ETCC шампионатот овој викенд со учество на првата трка на

Март 29, 2016 Спорт
Comments Off on Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Првата трка оваа година беше навистина возбудлива – на подиумот завршија Nico Rosberg и Lewis Hamilton од Mercedes и Sebastian Vettel од Ferrari!

Март 20, 2016 Спорт
Comments Off on Игор Стефановски – Иџе ќе се натпреварува во ETCC!

Игор Стефановски – Иџе ќе се натпреварува во ETCC!

Македонскиот автомобилски ас од оваа сезона ќе се натпреварува во Европскиот Куп на Туринг Автомобили – European Touring Car Cup – ETCC!

Март 06, 2016 Спорт
Comments Off on Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Според претседателот на Асоцијацијата на Возачи на Формула 1, возачите едногласно побарале да добијат затворени болиди

Јануари 26, 2016 Спорт
Comments Off on Спектакуларна победа за Stephane Peterhansel и Peugeot на Dakar 2016!

Спектакуларна победа за Stephane Peterhansel и Peugeot на Dakar 2016!

Францускиот тим освои убедлива и спектакуларна победа во категоријата на автомобили на овогодинешното Дакар рели – Peterhansel имаше водство од преку 30 минути во финалниот

Јануари 17, 2016 Спорт
Comments Off on WRC ќе користи дронови за да ја подобри покриеноста, а со тоа и гледаноста на трките!

WRC ќе користи дронови за да ја подобри покриеноста, а со тоа и гледаноста на трките!

Светскиот Рели Шампионат обезбеди договор кој ќе донесе спектакуларни воздушни кадри снимени со дронови од сите настани во сезоната

Јануари 15, 2016 Спорт
Comments Off on Peugeot го претстави новиот 2008 DKR!

Peugeot го претстави новиот 2008 DKR!

Францускиот производител се подготвува за уште еден настап на Дакар релито – каде ќе се појави со освежен и подобрен 2008 DKR!

Декември 04, 2015 Спорт
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk