full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Лоеб ја обезбеди својата деветта WRC титула

Со неговата осма победа на Релито во Франција, Себастијан Лоеб ја осигура рекордната...

Bentley се враќа на тркачките патеки со Continental GT3

Британскиот производител планира да се врати на тркачките патеки со Continental GT3, за прв пат по...

Citroen и Loeb размислуваат за влез во WTCC

Веднаш по објавата дека Себастијан Лоеб нема да се натпреварува за WRC титулата следната...

Премиера: Peugeot 208 R5

Peugeot го претстави новиот 208 R5 на 2012-тото издание на автомобилскиот Саем во Париз во текот на...

Hyundai објави враќање во Светскиот Рели Шампионат

После девет години пауза Hyundai реши повторно да земе учество на Светскиот Рели Шампионат со...

WRC: Јари-Мати Латвала ја прекина победничката серија на Себастијан Лоеб

Јари-Мати Латвала ја извојува неговата втора победа сезонава и лесно доминираше на Релито...

Најава за трки – Кичево I и Кичево II

По успешно организираниот натпревар во Радовиш, Авто Картинг Клубот Примо АВЈ од Скопје ќе...

WRC: Лоеб освои 9-та победа во Германија

Себастијан Лоеб победи на ADAC Релито во Германија по 9-ти пат, повторно покажувајќи...

WRC: Loeb извојува трета победа во Финска

Извонредниот успех на Себастијан Лоеб во Светскиот Рели Шампионат продолжи и вчера, кога...

Citroën DS3 XL и Sebastien Loeb го освоија златниот медал на 2012 X Games!

Себастијан Лоеб победи на финалето на Реликрос! Оставајќи го второпласираниот Кен Блок дури...

Sébastien Loeb се подготвува за X Games Los Angeles

Секогаш во потрага по нови предизвици, Citroën Racing и Себастиен Лоеб се подготвуваат да земат...

WRC: Себастијан Лоеб победи во Нов Зеланд

Sebastien Loeb го зголеми водството во Светскиот Рели Шампионат со неговата победа на релито во...

Аudi доминираше на 24 часа Ле Ман

По единаесетти пат во последните 12 години, Audi прв го дофати шаховското знаме на познатата...

Sebastien Loeb победи во Аргентина!

Ова е трета победа на летечкиот Французин годинава, но негова 70-та во кариерата!