Browsing Category

Спорт

Comments Off on Најава за трки – Кичево I и Кичево II

Најава за трки – Кичево I и Кичево II

По успешно организираниот натпревар во Радовиш, Авто Картинг Клубот Примо АВЈ од Скопје ќе организира уште два авто натпревари на кружни патеки – овој пат

Септември 15, 2012 Спорт
Comments Off on WRC: Лоеб освои 9-та победа во Германија

WRC: Лоеб освои 9-та победа во Германија

Себастијан Лоеб победи на ADAC Релито во Германија по 9-ти пат, повторно покажувајќи доминантни перформанси на патот кон неговата 9-та титула

Август 27, 2012 Спорт
Comments Off on WRC: Loeb извојува трета победа во Финска

WRC: Loeb извојува трета победа во Финска

Извонредниот успех на Себастијан Лоеб во Светскиот Рели Шампионат продолжи и вчера, кога тој го освои Финското Рели по трети пат

Август 05, 2012 Спорт
Comments Off on Citroën DS3 XL и Sebastien Loeb го освоија златниот медал на 2012 X Games!

Citroën DS3 XL и Sebastien Loeb го освоија златниот медал на 2012 X Games!

Себастијан Лоеб победи на финалето на Реликрос! Оставајќи го второпласираниот Кен Блок дури 12 секунди позади, покажа зошто е осумкратен Светски Рели Шампион

Јули 02, 2012 Спорт
Comments Off on Sébastien Loeb се подготвува за X Games Los Angeles

Sébastien Loeb се подготвува за X Games Los Angeles

Секогаш во потрага по нови предизвици, Citroën Racing и Себастиен Лоеб се подготвуваат да земат учество на X Games Los Angeles

Јуни 27, 2012 Спорт
Comments Off on WRC: Себастијан Лоеб победи во Нов Зеланд

WRC: Себастијан Лоеб победи во Нов Зеланд

Sebastien Loeb го зголеми водството во Светскиот Рели Шампионат со неговата победа на релито во Нов Зеланд по трет пат, покажувајќи извонредно возење со неговиот Citroen

Јуни 25, 2012 Спорт
Comments Off on Аudi доминираше на 24 часа Ле Ман

Аudi доминираше на 24 часа Ле Ман

По единаесетти пат во последните 12 години, Audi прв го дофати шаховското знаме на познатата трка во издржливост 24 часа Ле Ман, со R18 e-tron quattro

Јуни 18, 2012 Спорт
Comments Off on Sebastien Loeb победи во Аргентина!

Sebastien Loeb победи во Аргентина!

Ова е трета победа на летечкиот Французин годинава, но негова 70-та во кариерата!

Април 30, 2012 Спорт
Comments Off on Официјално: BTCC Honda Civic – Civic се враќа на тркачките патеки!

Официјално: BTCC Honda Civic – Civic се враќа на тркачките патеки!

Со претставувањето на BTCC Honda Civic, Јапонскиот производител го најави нападот на титулата во British Touring Car Championship!

Февруари 22, 2012 Спорт
Comments Off on Honda се враќа на тркачките патеки!

Honda се враќа на тркачките патеки!

Откако се повлече од Формула 1 во 2008 година, иднината за јапонскиот производител во автомобилските натпревари беше неизвесна. Сега, јапонскиот гигант е подготвен да се

Февруари 07, 2012 Вести, Спорт
Comments Off on Dacia Lodgy Glace и Алан Прост – победничка комбинација!

Dacia Lodgy Glace и Алан Прост – победничка комбинација!

Во многу интересна и неизвесна завршница, легендарниот Алан Прост со својата Dacia Lodgy Glace го освои трофејот во релито Andros!

Февруари 06, 2012 Вести, Спорт
Comments Off on Ни Dacia не е тоа што беше!

Ни Dacia не е тоа што беше!

Можеби до вчера беше предмет за потсмев, сепак полека но сигурно, Dacia почнува да се искачува по скалилата на успехот. И тоа ни помалку ни

Јануари 24, 2012 Спорт
Comments Off on Sebastien Loeb повторно победник во Monte Carlo!

Sebastien Loeb повторно победник во Monte Carlo!

Со победата во Монте Карло, како и најдоброто време на Power Stage делницата, Loeb ги освои максималните поени на првиот настан сезонава!

Јануари 23, 2012 Спорт
Comments Off on Француски триумф на Dakar!

Француски триумф на Dakar!

Годинава изгледа највеќе среќа имаа Француските возачи, и кај автомобилите, и кај моторциклите! Им честитаме на Stephane Peterhansel и Cyril Despres!

Јануари 16, 2012 Спорт
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk