Browsing Category

Спорт

0

УСПЕХ: Освоен „Зелениот Пекол“ – Иџе победи на Nurburgring!

Спектакуларен резултат за Иџе – по освоено второ место во првата трка и старт од седмата позиција на втората, македонскиот возач во ETCC стигна до

Мај 27, 2017 Спорт
Comments Off on Škoda влегува во Светскиот Рели Шампионат со Kodiaq WRC!

Škoda влегува во Светскиот Рели Шампионат со Kodiaq WRC!

Чешкиот производител на Први Април го промовираше својот кандидат за титулата во WRC- новиот Škoda Kodiaq WRC!

Април 03, 2017 Спорт
Comments Off on Иџе го претстави својот нов „службен“ автомобил – тркачкиот SEAT Leon!

Иџе го претстави својот нов „службен“ автомобил – тркачкиот SEAT Leon!

Македонскиот автомобилски ас – Игор „Иџе“ Стефановски – вчера го претстави својот нов тркачки SEAT Leon и гордо најави дека во FIA ETCC гордо ќе

Март 30, 2017 Спорт
Comments Off on Prodrive и Renault ќе се натпреваруваат во Светскиот Rallycross Шампионат!

Prodrive и Renault ќе се натпреваруваат во Светскиот Rallycross Шампионат!

Британскиот Prodrive и францускиот Renault влегоа во коалиција и заедно ќе се натпреваруваат во светскиот Rallycross шампионат со овој екстремен RenaultSport Megane!

Февруари 09, 2017 Спорт
Comments Off on Француска доминација на Дакар – 1-2-3 победа за Peugeot, Peterhansel на тронот!

Француска доминација на Дакар – 1-2-3 победа за Peugeot, Peterhansel на тронот!

Доминацијата на Peugeot на овогодинешниот Дакар е тотална – Stephane Peterhansel стигна до првата позиција, а францускиот бренд слави 1-2-3 победа!

Јануари 15, 2017 Спорт
Comments Off on Утринска Гимнастика: Раѓањето на новиот Citroën C3 WRC!

Утринска Гимнастика: Раѓањето на новиот Citroën C3 WRC!

Францускиот бренд објави видео од новиот натпреварувач во Светскиот Рели Шампионат со кој повторно ќе се обиде да ја врати титулата во свои раце

Јануари 09, 2017 Спорт
Comments Off on Новата Ford Fiesta WRC е подготвена за натпреварување во следната сезона

Новата Ford Fiesta WRC е подготвена за натпреварување во следната сезона

M-Sport го откри новото издание на тркачката Ford Fiesta која ќе се натпреварува во следната сезона од Светскиот Рели Шампионат

Декември 27, 2016 Спорт
Comments Off on Peugeot 3008 DKR ги носи тркачките бои за Dakar!

Peugeot 3008 DKR ги носи тркачките бои за Dakar!

Францускиот производител победи на минатогодинешниот Dakar, па притисокот да се повтори победата оваа година е огромен – а за тоа е задолжен новиот 3008 DKR!

Ноември 25, 2016 Спорт
Comments Off on Citroen се враќа на рели патеките со новиот C3 WRC Concept

Citroen се враќа на рели патеките со новиот C3 WRC Concept

Францускиот бренд го објави својот натпреварувач за светската рели титула во 2017 преку концепт кој ќе биде изложен на автомобилскиот саем во Париз во Октомври

Септември 21, 2016 Спорт
Comments Off on Peugeot ќе ја брани Дакар титулата со 3008 DKR!

Peugeot ќе ја брани Дакар титулата со 3008 DKR!

Французите се подготвени да си ја бранат титулата на Dakar релито, а нивниот нов натпреварувач е во форма на 3008 DKR!

Септември 14, 2016 Спорт
Comments Off on Тркачкиот Volvo S60 Polestar TC1 наменет за WTCC изгледа застрашувачки!

Тркачкиот Volvo S60 Polestar TC1 наменет за WTCC изгледа застрашувачки!

Има нешто посебно кога ќе видиме тркачки автомобил без многуте налепници и брендирања од спонзорите – а тркачкиот Volvo S60 Polestar TC1 наменет за WTCC

Август 31, 2016 Спорт
Comments Off on Возете се на Nurburgring во Jaguar F-Type SVR!

Возете се на Nurburgring во Jaguar F-Type SVR!

Сакате да го искусите легендарниот „Зелен Пекол“ на несекојдневен начин? Тука е Jaguar F-Type SVR во улога на Ringtaxi!

Јуни 21, 2016 Спорт
Comments Off on Subaru го подобри својот рекорд на Isle of Man со специјален WRX STI

Subaru го подобри својот рекорд на Isle of Man со специјален WRX STI

Во понеделникот, професионалниот рели возач и ветеран на трките Isle of Man TT – Марк Хигинс го подобри својот рекорд на 60 километри долгата патека со

Јуни 09, 2016 Спорт
Comments Off on Утринска Гимнастика: Онборд видеа од трката Превала, Косово 2016!

Утринска Гимнастика: Онборд видеа од трката Превала, Косово 2016!

Авто Картинг Клубот Никола Карев објави онборд видеа од побрзите возења на три членови од нивниот клуб, на патеката Превала, Косово

Мај 13, 2016 Спорт
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk