Browsing Category

Новитети

Comments Off on Opel Astra OPC во Женева

Opel Astra OPC во Женева

Свое место во Женева имаше и Opel Astra OPC, еден од најсилните адути на Opel во борбата за опстанок – а и Astra OPC има

Март 08, 2012 Новитети
Comments Off on Mercedes Benz A-Class – Официјални податоци и фотографии!

Mercedes Benz A-Class – Официјални податоци и фотографии!

Пред неколку дена „протекоа“ фотографии од новата A-класа на Mercedes-Benz. Денес ги пренесуваме официјалните информации за новиот хечбек и ви нудиме мега-галерија од фотографии!

Март 08, 2012 Новитети
Comments Off on Премиера: Fiat 500L покажан во Женева!

Премиера: Fiat 500L покажан во Женева!

Fiat 500L, кој ќе се произведува во Крагујевац, Србија ја доживеа и својата премиера во живо, токму на саемот во Женева. Погледенете како 500L изгледа

Март 08, 2012 Новитети
Comments Off on Lamborghini Aventador J – Фотографии во живо!

Lamborghini Aventador J – Фотографии во живо!

Вчера ви го прикажавме Lamborghini Aventador J – екстремната отворена верзија на веќе налудничавиот Lamborghini Aventador – но погледнете како изгледаше неговата премиера во Женева!

Март 06, 2012 Новитети
Comments Off on Официјално: 2013 Audi A3!

Официјално: 2013 Audi A3!

Откако пред неколку дена ви ги прикажавме „протечените“ фотографии, сега ви ги презентираме официјалните фотографии и податоци за новата генерација на Audi A3!

Март 06, 2012 Новитети
Comments Off on Официјално: 2012 Ford Fiesta ST!

Официјално: 2012 Ford Fiesta ST!

Својата премиера ја доживеа и спортската верзија на Fiesta ST – и малиот градски тркач на Ford може да се пофали со цели 180 коњски

Март 06, 2012 Новитети
Comments Off on Lamborghini Aventador J

Lamborghini Aventador J

Сеуште вџашени од изгледот на новиот „бик“ кој ќе биде официјално претставен во Женева, не успеавме ни наслов да смислиме!

Март 05, 2012 Концепти, Новитети
Comments Off on „Протече“ и новиот Mercedes Benz A-Klasse

„Протече“ и новиот Mercedes Benz A-Klasse

Сеуште не знаеме многу за новата А-класа на Mercedes Benz, но судејќи по првите слики кои тукушто „протекоа“, новиот „бејби“ Mercedes ветува навистина спортски карактер!

Март 05, 2012 Новитети
Comments Off on McLaren MP4-12C High Sport – Тркач за улиците!

McLaren MP4-12C High Sport – Тркач за улиците!

По неколкуте верзии на тјунерските куќи, McLaren конечно ја претстави својата „набилдана“ верзија од McLaren MP4-12C!

Март 04, 2012 Новитети
Comments Off on Alfa Romeo Disco Volante

Alfa Romeo Disco Volante

Заедно со производителот на лимитирани серии Touring Superleggera, Alfa Romeo ќе го претстави славеничкиот модел Disco Volante во Женева!

Март 03, 2012 Новитети
Comments Off on Chevrolet Cruze Караван – Заокружување на гамата!

Chevrolet Cruze Караван – Заокружување на гамата!

Со караванската изведба на Cruze, Chevrolet ја заокружи гамата на овој популарен модел. Со прикажувањето на караванската изведба, го гледаме и фејслифтот што моделот ќе

Март 01, 2012 Новитети
Comments Off on Ferrari F12 Berlinetta – Најмоќното Ferrari на сите времиња!

Ferrari F12 Berlinetta – Најмоќното Ferrari на сите времиња!

Како што и најавија, Ferrari денес го претставија наследникот на 599 GTB Fiorano – новото Ferrari се вика F12 Berlinetta и доаѓа со моќен V12

Февруари 29, 2012 Новитети
Comments Off on Volkswagen Golf GTI Cabriolet – Први официјални фотографии!

Volkswagen Golf GTI Cabriolet – Први официјални фотографии!

Фановите на еден од најдобрите „жешки“ хечбек-возила од годинава ќе можат да уживаат во него и под отворено небо! Да му посакаме добредојде на Golf

Февруари 29, 2012 Новитети
Comments Off on Jaguar XF Sportbrake – Практичен Луксуз!

Jaguar XF Sportbrake – Практичен Луксуз!

Вистинските познавачи знаат кои се предностите на едно „караван“ возило, а знаат и што значи Jaguar во автомобилскиот свет. Зошто тие две работи да не

Февруари 29, 2012 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk