Browsing Category

Новитети

Comments Off on Volkswagen Arteon ќе го наследи моделот CC

Volkswagen Arteon ќе го наследи моделот CC

Германскиот бренд ќе го претстави поголемиот брат на Passat, кој ќе биде наречен Arteon на автомобилскиот саем во Женева

Февруари 27, 2017 Новитети
Comments Off on Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

Alfa Romeo го лансира новиот Stelvio во Европа

По многу години чекање, брендот Alfa Romeo конечно може да им понуди свој сопствен SUV модел на своите фанови

Февруари 25, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Новата Ford Fiesta ST има 1.5-литарски EcoBoost со 3 цилиндри и 200 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: Новата Ford Fiesta ST има 1.5-литарски EcoBoost со 3 цилиндри и 200 коњски сили!

Само една недела пред почетокот на саемот во Женева, Ford официјално jа претстави ST верзијата од новата генерација на Fiesta

Февруари 24, 2017 Новитети
Comments Off on Italdesign ќе претстави нов V10 Суперавтомобил во Женева

Italdesign ќе претстави нов V10 Суперавтомобил во Женева

Неодамна лансираниот бренд Italdesign Automobili Speciali ќе претстави сеуште неименуван, но моќен суперавтомобил кој ќе биде произведен во строго ограничен број

Февруари 24, 2017 Новитети
Comments Off on Врвната Panamera e плаг-ин хибрид со 680 коњски сили – забрзува „до стотка“ за само 3.4 секунди!

Врвната Panamera e плаг-ин хибрид со 680 коњски сили – забрзува „до стотка“ за само 3.4 секунди!

Porsche ја претстави врвната изведба на новата Panamera – знаменосецот на гамата користи хибриден погон за да испорача 680 коњски сили и 850 Nm вртежен

Февруари 24, 2017 Новитети
Comments Off on Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Четвртиот член од постојано прошируваната фамилија на Range Rover е наречен Velar и е делумно откриен пред да биде официјално претставен во целост на автомобилскиот

Февруари 23, 2017 Новитети
Comments Off on Ова е караванската изведба од новиот Hyundai i30

Ова е караванската изведба од новиот Hyundai i30

Корејскиот бренд ќе настапи на автомобилскиот саем во Женева со светска премиера на караванската верзија од новата генерација на i

Февруари 23, 2017 Новитети
Comments Off on Aston Martin V8 и V12 Vantage добиваат специјални Red Bull Racing верзии!

Aston Martin V8 и V12 Vantage добиваат специјални Red Bull Racing верзии!

Со цел да ја прослави соработката со Red Bull Racing, британскиот бренд ги претстави новите V8 и V12 Vantage Red Bull Racing!

Февруари 22, 2017 Новитети
Comments Off on Hyundai во Женева ќе ја претстави караванската изведба на новиот i30

Hyundai во Женева ќе ја претстави караванската изведба на новиот i30

Иако сега за сега е понуди само една мрачна фотографија, корејскиот производител гордо ја најавува караванската изведба на новиот i30, чија премиера е закажана за следниот

Февруари 21, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ferrari 812 Superfast – Името кажува сè!

ПРЕМИЕРА: Ferrari 812 Superfast – Името кажува сè!

Ferrari тукушто го претстави новиот 812 Superfast – автомобил кој е всушност сериозно преработен F12 и го носи најмоќниот V12 кој компанијата го има направено

Февруари 16, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Pagani Huayra Roadster – Врвна егзотика со 764 коњски сили за само 2.28 милиони евра!

ПРЕМИЕРА: Pagani Huayra Roadster – Врвна егзотика со 764 коњски сили за само 2.28 милиони евра!

Pagani тукушто ја претстави новата Huayra Roadster – која е полесна, побрза и помоќна од „обичната“ купе-верзија!

Февруари 15, 2017 Новитети
Comments Off on Електричниот Ford Focus добива зголемена автономија и нови технологии

Електричниот Ford Focus добива зголемена автономија и нови технологии

Кога Ford неодамна ги објави своите планови, најави дека ќе направи сериозни инвестиции во електрификација на својата гама – а таа започнува токму со освежениот

Февруари 14, 2017 Новитети
Comments Off on Toyota го освежи малиот Yaris со 900 нови делови

Toyota го освежи малиот Yaris со 900 нови делови

Јапонскиот производител потроши повеќе од 90 милиони евра за модернизирање на супермини моделот со вкупно над 900 нови делови

Февруари 13, 2017 Новитети
Comments Off on Mercedes-Maybach G650 Landaulet – Врв на теренската опулентност!

Mercedes-Maybach G650 Landaulet – Врв на теренската опулентност!

Врвот на теренскиот луксуз доаѓа од Mercedes-Maybach, и тоа во форма на G650 со голем V12 кој испорачува 630 коњски сили и 1000 Nm вртежен

Февруари 13, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk