Browsing Category

Новитети

Comments Off on Volkswagen го освежи и електричниот е-Golf – сега има автономија поголема за 50%!

Volkswagen го освежи и електричниот е-Golf – сега има автономија поголема за 50%!

Покрај стандардниот Golf, и неговата електрична изведба доби свое освежување – па сега има повеќе моќност, поголема батерија и автономија зголемена за 50%, на вкупно 200

Ноември 18, 2016 Новитети
Comments Off on Mazda ја претстави новата CX-5, пристигнува следната година

Mazda ја претстави новата CX-5, пристигнува следната година

CX-5 е успешна приказна за Mazda – привлечниот и модерен SUV е еден од најпродаваните на јапонскиот бренд. Mazda тукушто ја претстави втората генерација на

Ноември 18, 2016 Новитети
Comments Off on Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Уникатната изведба на Nissan Rogue доаѓа со грст Star Wars детали и специјална Stormtrooper кацига!

Ноември 17, 2016 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Ова е првиот SUV на Alfa Romeo и се вика Stelvio!

ПРЕМИЕРА: Ова е првиот SUV на Alfa Romeo и се вика Stelvio!

Alfa Romeo го претстави својот прв SUV – новиот спортски теренец на италијанскиот бренд се вика Stelvio и ќе може да се добие со истиот

Ноември 16, 2016 Новитети
Comments Off on Премиера: Mercedes-Maybach S650 Cabriolet – 630 коњски сили, 300 примероци, 300.000 евра!

Премиера: Mercedes-Maybach S650 Cabriolet – 630 коњски сили, 300 примероци, 300.000 евра!

Го сакате најлуксузниот  и најексклузивниот голем кабриолет на светот? Бидете подготвени да одвоите најмалку 300.000 евра за Mercedes-Maybach S650 Cabriolet!

Ноември 16, 2016 Новитети
Comments Off on Volkswagen го освежи Golf – затегнат е дизајнот, воведени се нови технологии и нови мотори!

Volkswagen го освежи Golf – затегнат е дизајнот, воведени се нови технологии и нови мотори!

Volkswagen го освежи својот најважен модел – седмата генерација на Golf тукушто го доби својот фејслифт, а со него добива затегнат дизајн, нови мотори и

Ноември 10, 2016 Новитети
Comments Off on Porsche ја претстави продолжената Executive изведба на новата Panamera, воведуваат и нов основен мотор

Porsche ја претстави продолжената Executive изведба на новата Panamera, воведуваат и нов основен мотор

Новата Panamera ќе порасне – и тоа буквално! Со претставување на Panamera Executive, Porsche ја „продолжи“ Panamera за цели 150 милиметри!

Ноември 10, 2016 Новитети
Comments Off on Audi ја претстави отворената Cabriolet верзија на новиот А5

Audi ја претстави отворената Cabriolet верзија на новиот А5

Со отворената изведба на A5, Audi ја комплетира гамата на модели базирана на втората генерација на популарниот модел

Ноември 08, 2016 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Volkswagen Atlas – Голем SUV со 7 седишта наменет за Северна Америка!

ПРЕМИЕРА: Volkswagen Atlas – Голем SUV со 7 седишта наменет за Северна Америка!

Volkswagen го шири своето портфолио на SUV модели – тукушто го претстави Atlas кој е наменет за северноамериканскиот пазар и ќе се нуди со седум

Октомври 28, 2016 Новитети
Comments Off on Затегнат најпопуларниот модел на чешкиот производител – Škoda ја освежи Octavia

Затегнат најпопуларниот модел на чешкиот производител – Škoda ја освежи Octavia

Škoda го подготви фејслифтот за својот најпопуларен модел – Octavia добива нов лик, нови LED предни светла, освежен ентериер и грст нови технологии

Октомври 27, 2016 Новитети
Comments Off on Претставен новиот MINI Countryman – ќе се нуди и како плаг-ин хибрид!

Претставен новиот MINI Countryman – ќе се нуди и како плаг-ин хибрид!

Втората генерација на кросоверот на MINI доаѓа со нов лик, нови мотори – и за прв пат ќе се нуди и како плаг-ин хибрид благодарение

Октомври 26, 2016 Новитети
Comments Off on Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!

Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!

Спортската AMG дивизија на Mercedes ги претстави најснажните E63 и E63 S изведби од најновата генерација на E-Class

Октомври 26, 2016 Новитети
Comments Off on Новиот бренд Lynk & Co најавува офанзива и целосно нов пристап кон имањето автомобил

Новиот бренд Lynk & Co најавува офанзива и целосно нов пристап кон имањето автомобил

Наместо купување во салон – купување онлајн, наместо персонализација – специјални верзии, наместо еден корисник – делење на автомобилот!

Октомври 20, 2016 Новитети
Comments Off on SEAT го освежи Leon – добива затегнат дизајн и нови мотори!

SEAT го освежи Leon – добива затегнат дизајн и нови мотори!

Фејслифтираниот Leon доаѓа со грст промени кои не можете да ги видите, но и со затегнат дизајн и освежен ентериер!

Октомври 20, 2016 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk