Browsing Category

Новитети

Comments Off on ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новиот BMW X3 – Добива и M Performance верзија со 360 коњски сили!

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новиот BMW X3 – Добива и M Performance верзија со 360 коњски сили!

Популарниот SUV на BMW тукушто ја доби својата најнова генерација – а со неа и нов дизајн, грст нови технологии и нови мотори, но и

Јуни 26, 2017 Новитети
Comments Off on Протекоа првите официјални фотографии од новиот BMW X3!

Протекоа првите официјални фотографии од новиот BMW X3!

BMW ја закажа премиерата на новата генерација на X3 за утре – но веќе се појавија првите фотографии од новиот германски SUV!

Јуни 25, 2017 Новитети
Comments Off on Jaguar ја продолжува SUV-експанзијата и го најавува новиот E-PACE!

Jaguar ја продолжува SUV-експанзијата и го најавува новиот E-PACE!

Со желба да го продолжи огромниот успех на F-Pace, Jaguar ќе го зголеми Pace-семејството со новиот компактен SUV – E-PACE!

Јуни 23, 2017 Новитети
Comments Off on Kia го претстави новиот субкомпактен кросовер Stonic

Kia го претстави новиот субкомпактен кросовер Stonic

Корејскиот бренд го претстави новиот Stonic, кој ќе им конкурира на успешните модели Nissan Juke, Renault Captur, како и неговиот „роднина“ Hyundai Kona

Јуни 23, 2017 Новитети
Comments Off on Porsche 911 Turbo S Exclusive – 500 примероци, 607 коњски сили!

Porsche 911 Turbo S Exclusive – 500 примероци, 607 коњски сили!

Porsche претстави ексклузивна и лимитирана изведба на моќниот 911 Turbo S – ја носи придавката Exclusive и располага со дури 607 коњски сили!

Јуни 22, 2017 Новитети
Comments Off on McLaren 570S Spider – „Стотка“ за 3.2 секунди под отворено небо

McLaren 570S Spider – „Стотка“ за 3.2 секунди под отворено небо

Најмалиот McLaren ја доби својата отворена изведба – која благодарение на 570 коњски сили и 600 Nm вртежен момент забрзува до 100 километри на час

Јуни 20, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Новото Volkswagen Polo – Нов дизајн, нова платформа, нови мотори, нови технологии!

Премиера: Новото Volkswagen Polo – Нов дизајн, нова платформа, нови мотори, нови технологии!

Volkswagen тукушто ја претстави шесттата генерација на популарниот Polo – кој добива модерен дизајн, целосно нова платформа, нови мотори и нови технологии – а на

Јуни 16, 2017 Новитети
Comments Off on Новиот 695 Rivale е најсофистицираниот Abarth на сите времиња

Новиот 695 Rivale е најсофистицираниот Abarth на сите времиња

Fiat продолжува да ја слави соработката со Riva со лансирање на специјална верзија од малиот 500, наречена Abarth 695 Rivale

Јуни 16, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Audi R8 Spyder V10 Plus – Најмоќниот кабриолет во историјата на Audi!

Премиера: Audi R8 Spyder V10 Plus – Најмоќниот кабриолет во историјата на Audi!

Повеќе од една година по премиерата на кабриолет-изведбата на R8, Audi конечно го претстави и R8 Spyder V10 Plus кој е најмоќниот кабриолет во историјата

Јуни 14, 2017 Новитети
Comments Off on Jaguar ја претстави караванската изведба на XF – добредојде XF Sportbrake!

Jaguar ја претстави караванската изведба на XF – добредојде XF Sportbrake!

Општоприфатен факт е дека караваните се кул. А ако не е – треба да биде! Jaguar го претстави караванскиот XF Sportbrake – и во нашите

Јуни 14, 2017 Новитети
Comments Off on BMW ја проширува гамата на Серијата 6 со новиот 6 Series Gran Turismo

BMW ја проширува гамата на Серијата 6 со новиот 6 Series Gran Turismo

Новата 6 Series Gran Turismo ќе ја замени 5 Series Gran Turismo – и ќе се обиде да ги надмине критиките кои купувачите ги имаа

Јуни 14, 2017 Новитети
Comments Off on Citroen продолжува да биде кул – добредојде C3 Aircross!

Citroen продолжува да биде кул – добредојде C3 Aircross!

Сегментот на субкомпактни SUV модели станува уште поинтересен – во него влегува и Citroen со својот фанки C3 Aircross!

Јуни 13, 2017 Новитети
Comments Off on Hyundai официјално го претстави својот нов субкомпактен SUV – новата Kona!

Hyundai официјално го претстави својот нов субкомпактен SUV – новата Kona!

Новата Hyundai Kona доаѓа со целосно нова платформа, цел грст хај-тек опрема и економични и моќни мотори

Јуни 13, 2017 Новитети
Comments Off on Панорама: Новиот Honda Civic Type R

Панорама: Новиот Honda Civic Type R

Honda објави нови фотографии од агресивниот Civic Type R – па ова е одлична можност повторно да му посветиме внимание на јапонскиот хот хеч!

Јуни 09, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk