Browsing Category

Новитети

Comments Off on Новиот Porsche 911 Carrera T е најлесниот модел во 911-гамата!

Новиот Porsche 911 Carrera T е најлесниот модел во 911-гамата!

Ознаката T означува Touring и пристапот на инженерите на Porsche бил да се намали тежината кај „основниот“ модел со цел да се добијат подобри перформанси

Октомври 23, 2017 Новитети
Comments Off on ПРЕМИЕРА: Audi A7 Sportback – Спортскиот лик на луксузната класа!

ПРЕМИЕРА: Audi A7 Sportback – Спортскиот лик на луксузната класа!

Во овој момент Audi го претставува новиот A7 Sportback, а ние меѓу првите ви ги пренесуваме првите фотографии и сите детали за новото луксузно купе

Октомври 19, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Porsche 718 Boxster и Cayman GTS!

Премиера: Porsche 718 Boxster и Cayman GTS!

Porsche ја претстави GTS изведбата на новите 718 Boxster и Cayman која е придвижувана од 2.5-литарски 4-цилиндерски турбо-боксер кој испорачува 365 коњски сили!

Октомври 18, 2017 Новитети
Comments Off on Тјунинг-дивизијата на Volvo го претстави својот прв автомобил – запознајте го Polestar 1!

Тјунинг-дивизијата на Volvo го претстави својот прв автомобил – запознајте го Polestar 1!

Дивизијата на Volvo ориентирана кон перформансите денес ја објави својата стратегија да настапува како самостоен бренд ориентиран кон електричните возила – и го претстави својот

Октомври 17, 2017 Новитети
Comments Off on MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

Новата серија ќе биде произведена во само 1499 примероци наменети за Обединетото Кралство и ќе оддава почит на класичното MINI 1275 GT!

Октомври 12, 2017 Новитети
Comments Off on По Sport, освежен и „обичниот“ Range Rover

По Sport, освежен и „обичниот“ Range Rover

По освежувањето за Range Rover, луѓето од JLR го претставија и освежениот Range Rover кој исто така добива нов плаг-ин хибриден погон

Октомври 11, 2017 Новитети
Comments Off on Rezvani Motors влегува во играта со теренци со новиот Tank!

Rezvani Motors влегува во играта со теренци со новиот Tank!

Првиот SUV на Rezvani Motors се вика едноставно Tank – и навистина така и изгледа!

Октомври 04, 2017 Новитети
Comments Off on Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Освежениот Range Rover Sport ќе го препознаете по редизајнираните браници, новата маска на ладилникот и новите Matrix Pixel LED предни светла

Октомври 04, 2017 Новитети
Comments Off on Audi подогтви специјални Carbon Edition изведби на RS4 и RS5 кои се до 80 килограми полесни!

Audi подогтви специјални Carbon Edition изведби на RS4 и RS5 кои се до 80 килограми полесни!

Audi сака да ги направи своите нови RS-модели уште попривлечни, па понуди специјална Carbon Edition изведба која – погодувате – користи многу карбонски влакна!

Септември 27, 2017 Новитети
Comments Off on Новиот Porsche 911 GT2 RS постави нов рекорд од 6:47.3 на Нирбургринг!

Новиот Porsche 911 GT2 RS постави нов рекорд од 6:47.3 на Нирбургринг!

Новата најмоќна изведба од популарниот 911 го уништи рекордот на Lamborghini Huracan Performante и стана најбрзиот сериски автомобил со заден погон на оваа патека

Септември 27, 2017 Новитети
Comments Off on Врвната Porsche Panamera Sport Turismo ја носи ознаката Turbo S E-Hybrid и има 680 коњски сили!

Врвната Porsche Panamera Sport Turismo ја носи ознаката Turbo S E-Hybrid и има 680 коњски сили!

Врвот на понудата на „караванската“ Porsche Panamera е иста како и кај седанот – хибридниот погон нуди вкупно 680 коњски сили и забрзување до 100

Септември 26, 2017 Новитети
Comments Off on Mercedes GLC F-Cell е првиот Plug-In сериски автомобил со водородни горивни келии

Mercedes GLC F-Cell е првиот Plug-In сериски автомобил со водородни горивни келии

Mercedes го претстави новиот GLC F-Cell, првиот автомобил коj комбинира водородни горивни келии со plug-in батерии

Септември 25, 2017 Новитети
Comments Off on BMW го претстави M8 GTE „тркачот“ пред серискиот автомобил во Франкфурт

BMW го претстави M8 GTE „тркачот“ пред серискиот автомобил во Франкфурт

Тркачките GT модели се базирани на сериски автомобили, но BMW побрза да го претстави новиот M8 GTE пред неговата сериска изведба

Септември 22, 2017 Новитети
Comments Off on Премиера: Volvo го претстави својот најмал SUV – новиот XC40!

Премиера: Volvo го претстави својот најмал SUV – новиот XC40!

Volvo конечно го претстави својот најнов и најмал SUV – новиот XC40 – кој ќе пристигне кај првите сопственици на почетокот на следната година

Септември 21, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk