Browsing Category

Новитети

0

SSangYong ги објави првите фотографии и детали од новиот Rexton

Rexton е еден од најпопуларните модели на јужнокорејскиот производител, а само неколку дена пред неговата официјална премиера SSangYong ги објави првите фотографии и детали за

Март 28, 2017 Новитети
0

Пристигна новиот Alpina B5 Bi-Turbo со 600 коњски сили и 800 Nm!

Додека го чекаме новиот M5, Alpina ја претстави својата визија за изведба на Серија 5 со високи перформанси

Март 27, 2017 Новитети
0

Citroën E-Berlingo Multispace – практичен електричен транспортер со автономија од 170 километри

Францускиот бренд ја интензивира најавената електрификација на дел од својата гама – и тоа со практичниот, повеќенаменски E-Berlingo Multispace!

Март 22, 2017 Новитети
0

Новите Alpina B3 и B4 S Bi-Turbo се жестоки конкуренти на BMW M3 и M4

Добро-познатиот тјунер на моделите на баварскиот производител направи свои изведби базирани на сериите 3 и 4, кои дури ги надминуваат перформансите на M3 и

Март 21, 2017 Новитети
0

Новиот Brabus Ultimate 125 е Smart од 50000 евра!

Тјунерите од Brabus направија лимитирана серија базирана на Smart Fortwo, од која секој примерок ќе чини 50000 евра

Март 17, 2017 Новитети
0

Новиот Zenvo TS1 GT „командува“ 1163 коњски сили!

Компанијата Zenvo Automotive ја претстави специјалната серија од нивниот хиперавтомобил која пакува 1,163 кс и 1,100 Nm вртежен момент

Март 14, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: Skoda го освежи Rapid со LED технологија и нов мотор!

Женева 2017: Skoda го освежи Rapid со LED технологија и нов мотор!

Чешкиот бренд подготви суптилни, но ефективни промени со цел да го модернизира моделот Rapid на средината од неговиот животен век

Март 14, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: BMW ги претстави М Performance додатоците за новата Серија 5 Touring

Женева 2017: BMW ги претстави М Performance додатоците за новата Серија 5 Touring

Баварскиот производител во Женева изложи примерок од караванската изведба на новата Серија 5 опремена со сите достапни M Performance додатоци

Март 13, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: Alpine A110 Coupe доаѓа со 1.8 Turbo со 247 коњски сили!

Женева 2017: Alpine A110 Coupe доаѓа со 1.8 Turbo со 247 коњски сили!

Alpine конечно целосно го претстави новиот A110 Berlinette – спортски автомобил со средно поставен мотор кој ќе им се спротивстави на Porsche Cayman и Alfa

Март 13, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: Претставен новиот Toyota Yaris GRMN со Supercharger и 205 коњски сили!

Женева 2017: Претставен новиот Toyota Yaris GRMN со Supercharger и 205 коњски сили!

Јапонскиот бренд веќе некое време го најавуваше жешкиот модел, кој го изложи неделава на Женевскиот автомобилски саем

Март 10, 2017 Новитети
Comments Off on Skoda Fabia добива 1-литарски три-цилиндарски турбо-бензинец со 110 кс

Skoda Fabia добива 1-литарски три-цилиндарски турбо-бензинец со 110 кс

Супермини моделот на Skoda добива нов мотор со помала зафатнина, но повисок вртежен момент и подобрена економичност

Март 09, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: Nissan го освежи Qashqai и му даде полу-автономна ProPilot технологија

Женева 2017: Nissan го освежи Qashqai и му даде полу-автономна ProPilot технологија

Еден од најпопуларните модели на Nissan – кросоверот Qashqai – го доби својот фејслифт, а со него и полу-автономната ProPilot технологија на јапонскиот бренд

Март 09, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: Jaguar го облече I-Pace Concept во црвено за Европската премиера

Женева 2017: Jaguar го облече I-Pace Concept во црвено за Европската премиера

Jaguar го носи првото целосно електрично возило на компанијата на Женевскиот саем во прекрасна црвена боја, со цел да го зголеми интересот за неговата сериска

Март 08, 2017 Новитети
Comments Off on Женева 2017: 650S оди во пензија, McLaren го претстави новиот 720S!

Женева 2017: 650S оди во пензија, McLaren го претстави новиот 720S!

Кога пред неколку години McLaren се врати на сцената, никој не очекуваше колкаво влијание ќе имаат – а денес британскиот бренд го претстави наследникот на

Март 08, 2017 Новитети
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk