Сподели! ;)

Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс Ве канат и овој петок на Blue Friday – пробајте некој од моделите нa Ford и добијте награди и ексклузивни попусти!

Со секое купено возило, покрај одличните цени можете да добиете и посебни подароци – како што се зимски пневматици или кровни носачи. Дополнително, за секое купено возило, Ми Да Гранд Моторс во ваше име ќе донира средства на Детската Амбасада „Меѓаши“.

Подароци ќе добијат и сите оние кои ќе направат било какво тест возење со некој од автомобилите на Ford. Можете да ја пробате новата Fiesta, но и новото Mondeo, робустниот Ford Ranger, одличните Focus и Kuga, како и други возила.

Одлична можност да пробате некој од моделите на Ford а можеби и да го купите своето ново возило. Во меѓувреме – погледнете како изгледаше Blue Friday минатиот петок!